şükela:  tümü | bugün
 • ağzı köpüklü insanları ortaya çıkaran, enteresan olma yolunda giden. misalen, şimdi yanlış bir yere, kasıtlı veya tamamen bilinçsizce, bir başlık açılıp altı doldurulur. sonra eğer moderatör bir problem görürse "entryniz su basliga tasindi" der ve konu kapanır. ama bazı egosantrik, huzursuz, her şeye muhalefeti şiar edinmiş ve bu yüzden bedbaht, kendi gibi var olmayanı tüketmeyi seven, veya sadece "sorun(m)lu" biri gelir, size laf sokmaya hakaret etmeye olan gayreti göz doldurur. dert bellidir ancak semptomlara göre devası pek yakın değildir. bu tür tiplemeleri "isyankar 47" olarak genelleyebiliriz sanirim .
  isyanın kime?
  -keke.
  (bkz: http://www.dailymotion.com/…s_isyanin-kime-keke_fun)
  bence bu video hastalığımızı betimlemek açısından çok daha önemli.
  (bkz: bir deniz feneri vardı noldu sahi)

  edit: çoğu zaman geyik de yapılabilen bir sözlükteyiz. yani bu ego ile av arama derdi nerede buluyor insanı şaşılacak şey. sen niye bu kadar kafa ütülüyorsun derseniz sınırlarını çizemeyenlere haddini bildirmeyi seviyorum diyelim. veya kısaca dünyaya o sıkışmış pencerelerinden bakıp önyargılarıyla vandalizm aşılayanlara tahammülüm yok diyebilirim. bu sefer de kısaca deyip daha da uzattım ki yeni bir "hata" bulmak için fazla uzağa gidilmesin. meraklısına; bu kafaya ulaşmak için çok çalışıyorum çok. şimdi yeni imla hatalarımla, yeni başarısız yüklemelerimle tekrar gelin. vurun vurun ben kolay ölmem. sonunu da geyikle bitireyim ki sözlüğümüzün şanına layık olsun. üzümcülere de bağcılara da selam olsun.

  edit 2: bu ve o zekamın yüceltildiği ilk meşhur entry elbet yok olacaktır. ancak türk milleti...
 • şile deniz feneri, dünyanın aktif olarak görev yapan en büyük ikinci feneri, ülkemizin ise aktif en büyük feneridir.

  günümüzde şile’nin sembollerinden biri olan fener karadeniz sahillerinde seyir yapan gemiler için rota feneri olarak osmanlı devleti döneminde “fenerler idaresi” tarafından 1858-1859 yıllarında inşa ettirilmiş.

  deniz seviyesinden 60 m yükseklikte yer alan 19 m yüksekliğindeki kulesi ile ışığını 35 mil uzağa gönderen bu devasa bina, farklı yapısı ve olağan dışı özellikleri nedeniyle şile’nin dışında da tanınır. inşa tarihinde ışık kaynağı olarak 3 fitilli gaz lambası kullanılan fener, 1968 yılında elektriğe çevrilmiştir. bir dönüşünü 120 saniyede tamamlayan fenerin ışığı, sekiz adet göz biçimli mercekten yayılırken, fenerin çalışması duvar saatlerinde kullanılan sarkaç sistemi ile gerçekleşir ve dişli tertibatı bekçisi tarafından iki saatte bir saat gibi kurulur.