şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ağzı köpüklü insanları ortaya çıkaran, enteresan olma yolunda giden. misalen, şimdi yanlış bir yere, kasıtlı veya tamamen bilinçsizce, bir başlık açılıp altı doldurulur. sonra eğer moderatör bir problem görürse "entryniz su basliga tasindi" der ve konu kapanır. ama bazı egosantrik, huzursuz, her şeye muhalefeti şiar edinmiş ve bu yüzden bedbaht, kendi gibi var olmayanı tüketmeyi seven, veya sadece "sorun(m)lu" biri gelir, size laf sokmaya hakaret etmeye olan gayreti göz doldurur. dert bellidir ancak semptomlara göre devası pek yakın değildir. bu tür tiplemeleri "isyankar 47" olarak genelleyebiliriz sanirim .
  isyanın kime?
  -keke.
  (bkz: http://www.dailymotion.com/…s_isyanin-kime-keke_fun)
  bence bu video hastalığımızı betimlemek açısından çok daha önemli.
  (bkz: bir deniz feneri vardı noldu sahi)

  edit: çoğu zaman geyik de yapılabilen bir sözlükteyiz. yani bu ego ile av arama derdi nerede buluyor insanı şaşılacak şey. sen niye bu kadar kafa ütülüyorsun derseniz sınırlarını çizemeyenlere haddini bildirmeyi seviyorum diyelim. veya kısaca dünyaya o sıkışmış pencerelerinden bakıp önyargılarıyla vandalizm aşılayanlara tahammülüm yok diyebilirim. bu sefer de kısaca deyip daha da uzattım ki yeni bir "hata" bulmak için fazla uzağa gidilmesin. meraklısına; bu kafaya ulaşmak için çok çalışıyorum çok. şimdi yeni imla hatalarımla, yeni başarısız yüklemelerimle tekrar gelin. vurun vurun ben kolay ölmem. sonunu da geyikle bitireyim ki sözlüğümüzün şanına layık olsun. üzümcülere de bağcılara da selam olsun.

  edit 2: bu ve o zekamın yüceltildiği ilk meşhur entry elbet yok olacaktır. ancak türk milleti...
 • şile deniz feneri

  uzaktakine şefkat
  yakına vahşet deniz feneri.

  soğuğun
  mavi sisin
  sahibi sen değil misin?
  (1998)

  şile'de şile deniz feneri'ne yakın bir yerde, yamacın sırtında, izole değil, diğer evlerin arasında ingiliz kemal'e ait olduğu söylenen bir ev bulunur.

  hemen şile deniz feneri altındaki yarı mağaralık küçük koyda 1984 veya 85 mayısında köpekleme yüzme öğrendiğimi anımsıyorum. işin garip tarafı, yaylalı olmakla birlikte öz fethiyeliyim* ve yüzme başlangıç yeri olarak sapır sapır insan boğulan şile'yi buluyorum. sağolsun, daha sonra fahri şileli de oldum diyebilirim.

  (bkz: deniz feneri/@ibisile)
  (bkz: şile/@ibisile)
  (bkz: ingiliz kemal/@ibisile)
  (bkz: fener mahallesi)