şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayatımda bana en kötü ve en acı tecrübelerimden birini yaşatan hastane.

geçen ay demans hastası olan babamın son günlerde ağırlaştığını düşünerek hastaneye götürmeye karar verdik. yemek yemiyor, kimseyle konuşmuyor, sürekli sabahlara kadar konuşuyor, tuvalet ihtiyacını artık kendi başına gideremiyordu. bu yüzden hasta bezi almıştık.

o gün gelip zor bela babamı hastaneye götürdüğümüz zaman öğrendik ki nöroloji doktoru ilhan erol'un trafik kazası nedeniyle gecikeceğini öğrendik. saat 10.00'da randevumuz olmasına rağmen, 11 buçuğa doğru hastaneye gelebildi. olabilir kazadır, allah kimsenin başına vermesin. ama içeri girdiğimizde babamın yüzüne dahi bakmadı. şikayetimizi söylediğimizde beni ilgilendirmez dahiliyeye götürün dedi. sonuçta sana bi hasta gelmiş ve bu hastalık beyinle ilgili. en azından bi muayene et ya da tomografiye mi göndereceksin nedir ama bunları ben geçtim yahu babamın yüzüne bak be adam. kafanı dahi kaldırmıyorsun yerinden. yaşını başını almışsın, insanlara nasıl davranılacağını daha öğrenemedin mi? belki babam gerçekten fena nereden bileceksin bi tetkik et.

velhasıl ertesi günü babamı kaybettik.