• egemen bağış'ın kendi yazlığının da bulunduğu şile için düşündüğü çılgın projeymiş. kendisi, "buradaki yazlığı 12 yıl önce aldık. şile’yi hep çok sevdim. burası için çılgın bir projemiz var. dünyanın önde gelen film yapımcıları artık filmleri hollywood’da çekmiyor. yeni zelanda, romanya, malta gibi ülkelerde çekiliyor. çünkü bu ülkeler yapımcılara teşvikler veriyor. diğer ülkelerin sağladığı imkânları sağlayamadığımız için topkapı filmi bile türkiye’de çekilmedi maalesef. kültür bakanlığı’nın hazırladığı tasarıyı meclise sevk ettik. inşallah tasarı, yasalaşırsa o zaman şile belki de türkiye’nin hollywood’u olacak." demiş.

kanalistanbul, iki şehir, şilewood derken istanbul elimizde kalacak diye korkuyorum. şimdiden anadolu'dan arsa falan kapatmak lazım. yoksa ileride çok ağlarız gibime geliyor.
  • gerek 3. köprü, gerek uydu kentlerin merkez haline gelmesi dolayısıyla, " istanbul " un, o' nun değerini bilenlere kalacak olmasının habercisidir. memnuniyetle karşılarım efendim...
  • (bkz: atma ziya)
  • 4 yıllık yarı-şileli olarak söylüyorum olmaz. valla olmaz bak. hani kalkınır falan belki de, hollywood falan aman diyeyim. düşünüyorum da şimdi robert de niro'nun kocamanlar marketten alışveriş yaptığını, natalie portman'ın umut ocakbaşında yoğurtlu kebap söylediğini, martin scorcese'nin tadım döner'de çorba içtiğini ya da meryl streep'in dener reis'te mezgit yediğini.. ı-ıh. çıkmaz.
  • bugün oy çokluğuyla kabul edildiğini öğrendiğim, kuzey ormanları ve bizler için iyi olmayacağını düşündüğüm olaydır. başka yeşil alanımız kalmadı lütfen!

"üçüncü havalimanı ile şile arasında kalan 3 köy türkiye’nin hollywood’u olmaya aday. karadeniz kıyısında yer alan ağaçlı, çiftalan ve odayeri köyleri film platosu olacak. köy sınırları içinde film platosu yapılmasını kolaylaştırmak için gerekli imar planı değişikliği istanbul büyükşehir belediye(ibb) meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi."

http://www.haberturk.com/…u-doguyor-2054725-ekonomi
  • 3. havalimanı ile şile arasında kalan yer istanbul'un kulak arkasıydı...

zaten bir orası kalmıştı..
  • oradaki ağaçlık alanı görünce ''ne güzel kesilir lan bunlar'' diye düşünmedim değil.

bu proje ile ülkemiz şaha kalkacak ve çok güzel rant kapıları sağlanacaktır.

hedef 2023. durmak yok kurutmaya devam.
  • istanbul bize çok dayandı gençler, atalarımız bayaa büyük fethetmiş, uzunca bir süre giydik. sanırım artık yolun sonuna yaklaşıyoruz.

büyümeden gelişsin arkadaşım oradaki köyler de. farklı bir değer üretsin. nasıl fakir bir medeniyetin çıktılarıyız biz.
hesabın var mı? giriş yap