şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adamın hasıdır. clerks ün sonlarına doğru dante ye sevgilisi * hakkında güzel şeyler söyler. ayrıca gene aynı filmde jay e uyup dansetmesiyle yarmıştır.
  • mallrats filminde heteroseksüel partneri jay, kendisi için şu tabiri kullanmıştır:

"silent bob here's an electrical genius. he won the science fair in eighth grade by turning his mom's vibrator into a cd player using some chicken wire and shit. the mother fucker's like macgyver. no, the mother fucker's better than macgyver."
  • az ve öz konuşur. hayatın sırrını çözmüş, olaylara tepeden bakan bir tavrı vardır.
  • kevin smith'in can verdiği karakter. tam anlamıyla bir idol örneğidir. hareketleriyle derdini anlatır. sigara içmeyi sever.
  • kevin smith'in mimik ve jestleriyle oynadığı karakter. jay ağzına iki tane çakmalık konuşur ve konuşurken yarattığı tezat nefis, mis. komedi filmi işinde olsaydım korkardım kendisinden, neyse ki fan klübüne katılabiliyorum.

bir sinefil (sapkın) olarak hastası olduğum tek karakter yok, ama çiftlerde jay and silent bob strike back!
  • chasing amy'de jay, şöyle der: "hey dostum bu herif böyledir işte, sürekli sustuğu için ağzını açtığında çok havalı olacağını zannediyor.".
  • kevin smith adli, pek cok film yonetmis olan, sapkali, sakalli, "clerks" elemani (filmlerde alakasiz gorunmelerin suyunu cikarip, scream'de bile rol almistir).
  • "......................................."

alıntıdır, daredevil'in guardian of devil adlı çizgi roman serisinde geçmektedir...
    (bkz: daredevil)
    (bkz: çizgi roman)
    (bkz: kevin smith)
  • clerks de bütün film susup tek kelime etmeden süpermarket önünde cok tatsizim stili sigara icerken bi anda bütün gün yanina teybi almis türlü abukluklar yapip danseden jayin gaziyla kollari aca aca dansa basladigi sahne ile beni gülme krizlerine tutmus clerks karakteri.
  • idolüm.

tek farkım benim çenemin durmaması. jay gibi devamlı konuşuyorum. ama hayat felsefem tamamen bu adam.