şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenlik koltuğunda hideo kojima ile guillermo del toro'nun oturduğu, başrolünde ise norman reedus nam-ı diğer daryl dixon'ı göreceğimiz yeni silent hill filminin, pardon, oyunun —muhtemel— adı.

  korku dolu geceleri muştulayan haberi ile birlikte gecemizi aydınlatan oyunun adını da çıkarmamızı sağlayan dört küsür dakikalık tanıtım videosu burada.

  dumanı henüz üzerindeki haberle ilgili birkaç linki de buraya bırakalım:

  kotaku.com
  bloody-disgusting.com
 • helecanla beklentilerimize gark olmuş olan oyun. the room gibi başlıyor sonra sh sokaklarına dönüyor videosunda. ama neden silent hills? onu da izleyelim ve görelim sevgili oyuncu gardaşlarım.
 • günümü neşelendiren bir haberin muhtemel başlığı...
 • bugüne kadar oynanan bütün silent hill oyunlarının toplamı. yenisi de gelirse başlık değişmez.
 • oynanabilir bir teaserı vardır şu anda. kendisini oynamasam da videosunu izlemem bile beni oldukça ürkütmeye yetti. kısıtlı bir alanda geçse bile öyle bir hava katılmış ki diken üstünde bırakıyor sürekli. bu oynanabilir teaser oldukça ümitlendirici işin açığı.
 • şuradaki oynanış videosu gerim gerim geren oyundur. del toro & kojima ikilisinden kötü bir şey çıkmayacağı kesindi.

  müziklere de akira paşa gelirse, tadından yenmez!
 • benim gibi "silent hill olsun çamurdan olsun" diyenler için biçilmiş kaftan.

  inceleyip bir ara editlerim.
 • heyecanlandıran, riskli kararlarıyla biraz da merak uyandıran oyun. açıklanan 3 isim de alanlarında çok başarılılar. ancak kojima gibi uzun ve detaylı hikayeler anlatmaya bayılan bir adam oynanışı nasıl tasarlayacak, del toro gibi bir acayiplikler ustası piskolojik korku işini ne kadar kıvırabilecek ve reedus gibi bir hollywood yüzü silent hill gibi bir oyunda vermesi gereken yabancılık hissini ne kadar verecek hep birlikte göreceğiz.

  kesinlikle önyargılı değilim, uzun yıllardır ilk defa yeni bir silent hill oyununu merakla bekliyorum. riskli miskli, böyle bir atak iyice seri üretime bağlayıp ayağa düşen bu seride gerekiyordu artık.

  bu arada kafa karışıklığı yaratmasın, yayınlanan interaktif teaser'ın oyunla bir alakası olmadığı ve gerçek oyunu temsil etmediği teaser'ın sonunda da belirtilmiş. grafikler ya da oynanış üzerine yorum yapılacak bir meteryal değil yani o demo.
 • işin içinde kojima olması nedeniyle temkinli yaklaşılması gereken oyun (ya da her neyse). mâlum kojima, şakacı kişiliği ile yine ters köşe yapabilir. mgs çıkarsa bile şaşırmam. hem akira yamaoka dururken kojima niye bu oyuna el atsınki?
 • yeni bir pc almak için yada canavar gibi bir grafik kartı edinmek için fazlasıyla yeterli bir bahanedir kendisi.son kuruşuna kadar helal olur, paranızla doya doya korkabilirsiniz.
  merakla bekliyoruz bu güzide eseri.

hesabın var mı? giriş yap