şükela:  tümü | bugün
  • richard kruspe'ının projesi emigrate'in 2. stüdyo albümü. çıkmış durumdadır.

şöyle bir göz gezdirince düetleriyle göz doldurur. marilyn manson, motörhead'den lemmy, korn'dan jonathan davis, peaches...

bir kaç şarkısını dinleyince, ilk albüme göre daha klavyeli daha bi ses çeşitliliğine sahip gibi geldi.
  • richard ilk albümünde klasik rammstein soundunu biraz yumuşatarak ingilizce vokallerle bir tarz oluşturmaya kalkışmıştı. tek tük ciddi başarılı şarkıları olsa da genel haliyle bir hayal kırıklığıydı. ancak başıma bir iş gelmeyecekse bu albümünü oldukça beğendim. bunda muhtemelen albümün miks aşamasında "durun herşeyi ben yapıcam lan" havasında takılmayıp işin uzmanı ellere bırakmasının payı büyük. bu kez kendi soundunu oturtmuş bir kere. rammstein'dan ayırmış iyice. gitarın, davulun tonlarında net hissediyorsun bunu. elektronik altyapı oldukça hoş kullanılmış çoğu parçada. rammstein'ın ndh soundundan çok nine inch nails'in industrial sounduna yaklaşmış ki ingilizce vokal için yerinde bir seçim. vokal eğitimi de almış belli ki bu sefer vokali kulak tırmalamıyor. tamam yine vasat bir sesi var ama vokalini iyi kullanmış hakkını verelim. ota boka bağırmıyor en azından.

gelelim düetlere. manson ile hypothetical ve lemmy ile olan rock city düetleri çok başarılı olsa da hayatımda dinlediğim en ezik düetler. olm feat. dediğinde vokale sen de katılırsın biraz. bu iki şarkı bildiğin manson ve lemmy şarkısı olmuş. kötü mü, değil. ama ayıp. ama mesela jonathan ile düeti silent so long ve peaches ile söylediği get down cuk olmuş. bunlar dışında rainbow ve giving up'ı oldukça beğendim. faust, born my own, my pleasure de gayet başarılı. (ne kaldı amk) kaldı ki bana göre en sıradan şarkısı, klip şarkısı olan eat you alive.

sonuç olarak kafanızdaki "rammstein gitaristinin albümü" etiketini silerek dinlerseniz oldukça başarılı bir albüm bulabilirsiniz karşınızda. aferin richard, ilk albümünde seni yerden yere vurduysam da bu kez sana puanım 9. güldünüz eğlendiniz hadi şimdi dön berlin'e arkadaşlarının yanına da yeni yıkım albümünüzü hazırlayın bakim.
  • loudwire sitesi, foo fighters, ac-dc, slash gibi babaların ya da royal blood gibi harika bir debut albümünün üretildiği bir yılın en iyisi olarak seçmiştir bu albumü.

http://loudwire.com/best-rock-albums-2014/
  • emigrate'in 2. albümü. ben çok beğendim. hem de marilyn manson ve lemmy kilmister gibi çok sevdiğim isimler de albümde yer alıyor.

rainbow, hypothetical * en sevdiklerim oldu. kalan şarkılar da oldukça iyi.