şükela:  tümü | bugün
 • the 3rd and the mortal'ın '93 çıkışlı "sorrow" albümünde yer alan, dibe vurduran sözlere sahip ve özeliikle son iki dakikasındaki çıkışıyla orgazma ulaştıran şarkı.

  escape the carven paths
  listen to the voices in your head
  hear them whisper
  in their ancient tounges

  let them lead you
  out of darkness
  into the newborn daylight
  my wound wide open
  is there somewhere for me to heal

  cruel shadows haunt my wind
  is the abyss the rescue i find
  somebody cure me

  silently i surrender
  the lack of hope is dragging me under
  i walk away
  to seek comfort in the dark

  in my dark shelter i lay
  i feel my spirit is flying away
  this is the last chance
  for my soul to heal

  then awakes me the voices in my head
  "your wound has healed, we have heard what you've said
  we will guide you
  you shall no longer fear"
 • ozellikle i surrender derken kadinin sesi oyle bir titreyen ki yerlerde surunduren kimi zaman basa alip alip sirf i surrender diyisi dinlenen oldurucu the 3rd and the mortal sarkisi..bir zamanlarin en sevdigim en cok ustuste dinledigim sarkisi..
 • ayrı bir şarkıdır.

  özellikle 5:05'inden sonra başlarım bilekleri kesmeye her seferinde.
 • yaralar alabildiğine açık da olsa, iyileşebileceğiniz bir yer yoktur aslında. ama burada kari rueslåtten'in 'somebody cure me' çığlığı yok mu?.. tüm şarkı bu aslında: 'biri iyileştirsin beni!..'

  ondan sonra sessizce teslim olma başlıyor: o kırık dökük umut seni aşağılara sürüklerken, sen rahatlığı karanlığın derinlerinde aramak için alıp başını gidiyorsun.

  fakat o karanlık sığınında uzandığında sen, ruhunun uçup gittiğini hissettiğinde, belki de, bu demin ruhunun iyileşmesi için son şans olduğunu da biliyorsun...

  ama umut hep var, merak etme... çünkü o melekler yaralarının artık iyileştiğini de söyleyecek; seni duyduklarını ve ne istediğini bildiklerini ekleyecekler sözlerine... ve devam edecekler ardından: "sana yolu biz göstereceğiz bundan sonra, artık korkmana gerek yok..."

  böylesini bir şarkı işte. üstelik bunlar yalnızca sözler... müziği için ayrı bir entry girilmeli. tek bir entry'de heba olmamalı o riff'ler.