şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kampüs tipi yapılanmayla 8 tane l tipi kapalı ile 1 açık cezaevi infaz kurumu olmak üzere 9 ana bloktan oluşan ve 10 bin 904 tutuklu ve hükümlü barındıracak cezaevi.
  gelişmiş güvenlik önlemleriyle donatılan cezaevinde, aynı anda 1500 aracın park edebileceği otopark yer alıyor. girişler, havaalanlarında bulunan bekleme terminali benzeri inşa edilen "ziyaretçi bekleme mahali"nden yapılıyor. bu alanda restoranlar ve sosyal tesisler de yer alıyor.
 • uzaktan baktığınızda cevahir alış veriş merkezi ya da ne bileyim bi futbol stadyumu gibi görünen yer olmakla birlikte ankaraya arabayla giderken bile bu kadar tabela koymamışlardır . ısrarla bakınız" burası silivri cezaevi " diye bagırıyor. ne oldugunu bilmeseniz bile "alalala niye burası bu kadar satafatlı ki " cümlesinden yapılan yollarına kadar asfaltlar sizi ergenokon davasına surukluyor ...
 • yaklaşık 1000 dönüm arazi üzerine kurulu , 8 kapalı ve 1 açık cezaevi ayrıca lojmanlar okul ve idari bölümlerinden oluşan türkiyenin en büyük cezaevi. iş gereği buraya yaklaşık 6 ay gittim ve her defasında "eğer bu yatırımları eğitim için yapsaydık neler olurdu" sorusunu sormaktan kendimi alamadım. vizyon fakiriyiz.
 • askerlik hizmetinin bitmek bilmediği yerdir.

  (bkz: 337. kısa dönem)
 • akp döneminin guantanamo'su..
 • istanbul barosu tarafından avukatların bloklar arası dolaşımı için araç tahsis edilen cezaevi. kesinlikle çok iyi düşünülmüş çünkü bloklar birbirinden çok uzak ve müthiş büyük bir yer. bir sebeble orada bulunduğum sırada asker veya asker kökenli olan bir çok kişinin "hususi" aracıyla içeride dolaşıp ziyaret ettiği kişinin bloğunun önüne kadar geldiğini görmüş olmakla birlikte siviller için de otobüs seferleri var. tabela sayısı kesinlikle yeterli ve gerektiği kadardır. hatta ilk kez gidenler için biraz sıkıntı olabilir. cezaevinin hemen karşısında (büyük ihtimal bi canlı yayın aracının durduğu yer) otopark var ve ücretlidir, cezaevinden kontrol yaptırıp içeriye ücretsiz girebilirsiniz. üzerinizdeki metal eşyaları telefon vs. mümkün olduğunca almayın ayakkabılarınız bile çıkarıyorsunuz çünkü. sosyal hizmetler zayıf ve ötesidir.
 • modern bir cezaeviymiş, ve biz bunu yapmakla övünüyoruz.içinde şu kadar sosyal tesis varmış falan, açıkçası olayların gidişatına baktığımızda şu süreçle karşılaşıyoruz.silivri cezaevi inşa edildi, ardından ergenekon diye bir şey çıktı.iktidara karşı ses çıkarabilecek kim varsa alındı buraya kondu.çoğu hala suçunu bile bilmiyor ama içeride.

  tanım olarak ise; var olduğu zannedilen ergenekon yeraltı örgütünün sanıklarını toplamak için inşa edilmiş belirsizlik evi.
 • avrupa yakasında olduğu için şike davasından içeri girenlerin konulmaması gereken cezaevidir. ergenekon, balyoz, kafes davaları ile özdeşleşmiştir. onun içindir ki şike davalarına özel bir cezaevinin kozyatağı civarına yapılması uygun olacaktır. görünen o ki yakın zamanda bu davalardan tutuklananların sayısı bir hayli artacaktır. hele aziz yıldırım konuşursa sayının çığ gibi büyümesi işten bile değildir.

  o halde alternatif bir silivri cezaevinin kozyatağı, içerenköy taraflarına yapılması herkes için kolaylık olacaktır. şike olayında anadolu kulüplerinin de parmağı olduğu ortaya çıkarsa eskişehir'e de bir cezaevi düşünülebilir. gidip gelmesi kolay, hızlı tren falan var.
 • akp'nin auschwitz kampı'dır! kurbanlarıysa iktidar muhalifleri.