şükela:  tümü | bugün
 • yine bir tanesi patlamış ve kurucular 12 milyon $'lık bitcoin ile kayıplara karışmış.

  yalnız bu defa ilginç bir olay var, biri sahiplerini tanıyormuş ve paraları iade etmeleri için 24 saat süre tanımış yoksa isimlerini parasını kaptıran uyuşturucu tacirlerine v.s. verecekmiş:

  http://np.reddit.com/…it_scamming/cpihjdl?context=3
 • normal girilebilen bir sitelerini de buldum da, burdan ecstacy siparis edip yakalanmamak mumkun mudur yahu!? kim nasil guvenir bu sistemlere hayret icerisindeyim.

  http://silkroad-pharmacy.com/
 • bundan bir buçuk yıl önce fbi tarafından kurucusu/işleticisi yakalanıp el konulmuştu siteye. bu araştırmayı yapan iki ajan aslında siteye çok daha erken sızmışlar, bir süre sitenin sahibi ve başka insanları site üzerinden dolandırıp milyon dolar civarı parayı zimmete geçirmişler. bu günlerde onlar hakkında da dava açılmış, hatta sitenin şu andaki hapisteki kurucusunun avukatları hakkındaki araştırma illegal yapıldı diye temyize gidecekmiş.

  en ilginci site sahibi kiralik katil tutup birini öldürdü diye dönen muhabbet tamamen bu iki ajanın oyunuymuş, biri seni ifşa edecegim bana beş yüz bin dolar ver diye tehdit ediyor, diğeri yüz bin dolara öldürürüm onu diyip parayı alıyor, ölümü fake edip resim yolluyorlar. en güzel hollywood senaryosuna bin basar, breaking bad'den daha güzel dizi çıkar bu hikayeden valla, adamı github'a koyduğu tor'la ilgili sorudan buluyorlar ilk olarak mesela alın spoyler verdim şimdiden.
 • sahibi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  açıkçası, oluşturduğu market sokak karaborsasının pek çok sorununu ortadan kaldırıyordu.

  işin yasadışı olması sebebiyle hapis cezası alması makul olsa da bu derece sert bir ceza alması saçmalık zira uyuşturucu ticaretinin yarattığı en büyük sorunları arttırmıyor aksine azaltıyordu.

  herhalde ibret olsun diye verildi bu ceza.

  edit: gerçi kiralık katil tutma olayları vardı sanırım.
 • şu adresten tor browser indirdim. daha sonra tor browser'dan şu adresi ziyaret ettim. şimdi 30 pound + kargo bedeli + gümrük vergisi + %18 kdv masrafı ile ingiltere'den 0.3 gram kokain siparişi vereceğim.

  (bkz: deep web)
 • deep web adında bir belgeselde kurucusu ulbricht'ın mahkeme süreci ve silk road anlatılıyor. meraklısı izlemeli. şöyle bir şey de var: tüm uyuşturucular serbest olmalı mı?
 • dünden beri bir burnumdan soluyorum, bir içime karanlık çöküyor mutsuzlanıyorum.

  ülkede olup biten yetmiyor gibi, bulunduğumuz coğrafyadaki ateş fırtınası yetmiyor gibi bir yandan komşumuz olacak iki tipin yaptığı kötülüklerle uğraşıyor (bkz: #57553964), bir yandan da kedi öldürme yöntemleri diye başlık açıp altına hastalıklı düşüncelerini kusanlardan dolayı darlanıyorum.

  gobekli reyiz'im, canım ciğerim şunu yazmış, (bkz: #57546430) debe listesinde "çinçin" denene kadar onun yazdığını anlamadan okurken, rasgele modunda çalmaya başladı bu parça.

  https://youtu.be/il3yp7oskcm

  konser yorumunda artık mükemmel hale gelmiş kurgusuyla üst perdeden girdi o meşhur kitaro sesi. bir anda ama bir anda kafamdan bir sürü şey geçti. içim rahatladı. hele hele gobekli'nin cem'i ile daha da anlam kazandı o melodi.

  yazacak çok şey var da, sözcüklere dökmek konusunda eksikli bir adam olunca yazılamıyor işte. bir dinleyin şu parçayı, o sırada aklınızda canlananların tümü, kalbinizi dolduran duyguların hepsi, benim de anlatmak istediklerimdir.
 • japon devlet televizyonu nhk tarafından 3. ve 4. sezonu da dvd formatında yayınlanan belgesel. ilk iki sezonda ipek yolu'nu baştan başa 1970'lerin sonu, 80'lerin başında geçen ekibin çekimleri, 3. sezonda karşılaştırmalı olarak 2000'lerdeki halleriyle anlatılmış. 4. sezonda ise ipek yolu'nun deniz bağlantıları üzerinde durulmuş. (4. sezon maalesef yalnızca japonya'da satışta şu an için, dolayısıyla türkçe'yi geçtim, ingilizce alt yazı bile yok).

  yeni sezonların müzikleri ise kitaro'nun asıl parçalarından yola çıkarak yeniden düzenlenen ve royal symponic orcesthra tarafından seslendirilen eserlerle hazırlanmış. hatta synthesizer kullanılan "kiba no tami no chi" gibi parçalarda kitaro orkestra ile birlikte çalmış. bu müzikler şu sıralar tekrar dijital platformlarda "nhk silk road master piece collection" ismi altında 3 albüm halinde satışa sunuldu.