şükela:  tümü | bugün
  • watchmen evreninde bir süper kahraman. aslında iki..

    eski bir garson olan dalgalı kırmızı saçlı, polonya kökenli sally jupiter henüz 18 yaşında iken, 1938 yaşında aksiyon'a silk spectre ismi ile dahil olur. dönemin klasik pin up kadın modeline uygun birisi olduğu için kısa sürede bir seks sembolü haline gelir ve yaşı ilerlediğinde dahi bundan gurur duyar.

    1940'lar da captain metropolis kendisini minutemen'e davet eder (bu evrenin avengers'ı), fakat bu görüşme akabinde the comedian tarafında cinsel saldırıya uğrar. olay duyulunca the comedian, hooded justice tarafından bir güzel dayak yer. silk spectre the comedian'a dava açmak istese de grubun itibarının bozulmasını istemeyen menajeri laurence schexnayder tarafından engellenir.

    ileriki yıllarda hooded justice'ın homoseksüel olduğunu örtbas etmek için etrafa onun kız arkadaşı gibi davranır, buna rağmen kendisinin silhouette adlı başka bir kadın süper kahraman'la ilişkisi olduğu iddia edilip gruptan sürülür.

    1947'de bu işler'den elini eteğini çeker ve menajeri laurence schexnayder ile evlenir. 1949 yılında bir kız evlat dünyaya getirir. fakat bu çocuk laurance'dan değil, ikinci bir saldırı gerçekleştiren the comedian'dandır. bu gerçek üstüne çift 1956 yılında boşanır. kızları laurie jupiter babasının the comedian olduğunu bilmeden, daima gerçek babasının hooded justice olduğunu hayal ederek büyür. ileride silk spectre ii olarak anılacaktır..