• "bebegimiz kurtuldu, cok tesekkur ediyoruz"*
  • tekrar tekrar okumaktan bıkılmayan mesajlardır. her okuyuşta, o günü, o saati, o anı, hatırlatırlar. güç verirler sanki. bazen göz yaşı dindirirler. telefon değişse de değişmezler. içten içe kıpırtılı, hep sakin beklerler klasörlerde.

belki bir gün gelir, silinmeleri gerekebilir. titrek el gitmez sil tuşuna. bazen hayatla aradaki pamuk iplerini sağlamlaştıran mesaj(lar)ı silmeye kaç yürek dayanabilir ki?
    illa da silinmesi gerekiyorsa, açılır o en sevilen defter, günüyle, saatiyle yazılır. göz kapanır, sil tuşuna basılır. gözler bağımsızdır.
  • $evkat ya da sevgiden değil egodan kıyılamaz silinmeye.öyle arada bakıp kendini süpermen,mükemmel,nymph gibi falan hissettirir insana.zamana$ımına tabi olmayan mallık belirtisidir binevi.
  • "turkcell'den hediye 50 kontörünüzü artık kullanabilirsiniz"

(evet mesaj gelmiyor bana pek)
  • ablanın yeğenin ilk baba dediği gün attığı mesaj(30.03.2002), ikincisinin hamileliğini haber verdiği mesaj, yıllar önce bir arkadaşın yurtdışından abuk bir numaradan attığı, dogumgününü burda da unutmadım dediği mesaj, kıyamazsınız. sonra bir gün sim kartınızı kaybedersiniz, giden telefon numaralarına değil de bu mesajlara yanarsınız
  • hayatını kaybetmiş; yaşarken de çok değer verdiğin kişilerden gelen, ama onların hayatlarını kaybetmeleriyle daha da önem kazanıp asla silinmemesi gerekenler kategorisinde bulunan kisa mesajlar..
  • büyük erkek kardeşten gelen en uzun mesaj. o kadar uğraşmış, üşenmeden uzun uzun:
    "hadi başarılar sınavda"
    yazmış. 3 senedir silemiyorum, ne yapayım duygusalım.
  • telefon servisine verdiğinizde servis tarafından çok güzel bir şekilde silinen mesajlardır.3 yıldır silemediğim mesajlardan kurtuldum iyi oldu
  • bak ne cici bana ne demisti ya da bak ne hainsin neler yazdin bana modunda once kıyılamayan olarak baslayan bir durumken hersey bittiginde çöp ev modunda çöp telefon sahibi olmaktir.
    bu saatten sonra tekrar okumak da yemediginden ve okumadan da silemediğinizden gelen kutusunda 322 adet mesajla oturursunuz öylece.

aynı sey fotograflar icin de gecerlidir.
  • sevgilinin askerdeyken, zor şartlarda yazdığı hiçbir kelimeye kıyılamaz.
hesabın var mı? giriş yap