şükela:  tümü | bugün
 • gojira' nın 17 haziranda çıkacak magma albümünden ikinci klipli şarkısı. stranded' ı ilk dinlemede sevmeyip bilmem kaçıncı üst üstü dinlemede sevenlerdendim. bu şarkıda da öyle oldu/olacak.
 • (bkz: #60638088)
 • ilk single stranded'a göre başarısız bulduğum gojira şarkısı. öne çıkan, kayda değer hiçbir şey yok. ne vokal ne de melodiler ilgimi çekti. uzunluğunun 3 dakika oluşunun da bu düşüncemde etkisi var muhtemelen.

  bu adamlar gelmiş geçmiş en iyi albüm üzerinde çalışıyoruz demiyorlar mıydı, bu ne yahu? dedirtti. yine de albüm çıkana kadar umudumu kesmeyeceğim ben. beklemedeyiz.
 • genel olarak herkesin şarkıya mesafeli bir yaklaşımı olduğunu okuyorum çeşitli reviewlarda.

  valla gojira'dan ne bekleniyor bilemedim lakin aşırı beğenmiş bulunduğum , döndüre döndüre dinlediğim taş gojira parçası .

  beni neyin yakaladığını net bir şekilde söyleyebilecek durumda değilim ama uzun süredir bu kadar uzun saçlı olup headbang yapmak istediğimi hatırlamıyorum .
 • stranded'tan kat kat begendigim gojira sarkisi. o sarkiya hayvani giris, o riffler... cok tas olmus elinize saglik.
 • beton gibi gojira şarkısıdır. stranded'ı ilk başta beğenmemiştim, dinledikçe hoşuma gitmeye başladı ama silvera daha ilk saniyeden hastası etti.
 • benim de stranded'dan daha iyi bulduğum şarkdır. zaten gojira şarkılarında farklı bir atmosfer var. ayrıca gitarlar sanırım d standart olarak akortlanmış. önceki albumde çoğu şarkı drop c'deydi ben de ibanez gitarımı drop c'ye çekmiştim şimdi işin yoksa yeni sap ayarı, yeni entonasyon, yeni tel kalınlığı. yada yeni gitar almam gerek ben bir schecter'lara bakıyım.
 • sadece şu şarkıyı baz alarak diyorum ki, 2016 yılının en sikici albümü magma olacaktır. zevkleri de renkleri de tartışırım kardeşim. bir gojira dinleyicisi şu şarkıya bok gibi olmuş diyemez. koy fmts' ye sırıtırsa orospu çocuğuyum.
 • albümlerini tepe tepe eskitmiş, başta memleketi fransa olmak üzere birçok ülkede canlı izlemiş/izleyecek bir fan olarak, gojira tarihinin en iyi ilk 5'ine gönül rahatlığı ile yerleştirdiğim harika şarkı.

  magma fena patlatacak demedi demeyin.
 • stranded sonrası gördüğüm kadarıyla birçok insan silvera'yı daha çok sevmişti. bense stranded'ı defalarca dinledikten sonra çok seven birisi olarak bu şarkıya o kadar ısınamamıştım başta. ama dinledikçe kendini sevdirdi, galiba tüm albüm için bu geçerli.

  şimdi sokakta kulaklıkla dinlerken insanları çevirip "when you change yourself, you change the world" diye yüzlerine doğru bağırasım geliyor.

  sözlerini de kopyaladım, tam olsun diye yapıştırıyorum. buyron:

  quit moaning about fate and change
  stand up on your feet and rise
  with every fall you get the pain, you learn the lesson
  start now, open your eyes

  dead bodies falling from the sky
  we are the ape with the vision of the killing
  a rain of shame that fills the mines
  no other blood in me but mine

  time to open your eyes to this genocide
  when you clear your mind you see it all
  you’re receiving the gold of a better life
  when you change yourself, you change the world

  your heart is pounding in the brain
  as they drag you naked in the mud
  a devil’s dancing in the rain
  how could you fall so low?

  no! we will never let go!
  let us watch them die!

  time to open your eyes to this genocide
  when you clear your mind you see it all
  you’re receiving the gold of a better life
  when you change yourself, you change the world