• kanal 1'de yayınlanan ihanet avcıları'nın gerilimli sahnelerinde fon müziği olarak kullanılmakta.

program sayesinde, parçadaki bir sample'ı da artık "git babam git!" diye duymaya başladım... ilahi!
  • tekirdağ seymen köyü/çorlu yolu üzerinde bulunan sözde beş yıldızlı olan otelin adıdır.

geçtiğimiz hafta çalıştığım şirketin asistanı olan kızın "ya bu otel çok güzel bana güven" diyerek rezervasyon yaptığı ve akşam otele vardığımda şok geçirmeme sebep olan mekan.

otelin civarında hiçbir şey yok. çevre yolunun kenarından bir patika ile varıyorsunuz ve bu patika üzerinde sanki işid ile pkk savaşmış. asfalt üzerinde bomba patlamış gibi koca koca delikler mevcut.

otele girdiğimde bir an kendimi stephen king'in shining kitabının içerisinde buldum kendimi. devasa büyük ve inanılmaz boş bir otel. resepsiyon görevlisinin üzerindeki gri polo yaka t-shirt ve "hoşgeldin abi" demesi cabası. insanların hitap şekilleri saygısız olmadığı müddetçe sorun etmediğimden ötürü "hoşbulduk kardeşim" diyerek cevapladım. giriş işlemleri tamamlandıktan sonra da odanın yolunu tuttum.

koridorlar da yine loş ışık ve bomboş. bir ara yürürken halının altındaki çukur yüzünden takılıp yere düştüm. başıma daha fazla ne gelebilir ki dediğim anda kendimi odanın önünde buldum ve koca koridorda sadece benim odamın olduğu alanda ışıklar yanmıyor.

içeri girdikten sonrası daha da trajikomik bir hal alıyor. beş yıldızlı otel diyoruz ama mini barın içerisi bomboş. allahsızlar bari bir şişe su koysaydınız. banyo deseniz dökülüyor.

son olarak odada klima çalışmıyordu. yarım saat beklememe rağmen oda serinlemedi ve resepsiyondaki arkadaşı aradım. "ağbi teknik servisi yönlendiriyorum hemen" dedi ve beş dakika sonra kendisi geldi. ayarlarla oynadı, uğraştı, "ağbi bu klimalar 15 dakika sonra soğutmaya başlıyor" diyince dayanamadım artık. "kardeşim 40 dakikadır bu odadayım ve klima çalışıyor. sen beni en iyisi kliması çalışan bir odaya yerleştir." dediğimde ise "tüm odalardaki klimalar böyle çalışıyor" dedi ve otelden çıkışımı alıp tekirdağ-malkara yolu üzerinde bulunan ramada otelde gecemi geçirdim.

siz siz olun sakın oraya gitmeyin. turizm ve kültür bakanlığına şikayet edilip yıldızlarının alınması gerekmektedir. mücbir sebeplerden ötürü konakladığım 2-3 yıldızlı oteller bunlardan daha kalitelidir.
hesabın var mı? giriş yap