şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da ilk acilan yedinci cadde şubesinin yanında bir zamanlar tadim dondurmacisi bulunurdu. bu ikisi arasında senelerce acaip bir rekabet sürdü, iki dükkanın da önünde uzun kuyruklar oluştu. sonunda galip gelen sim (ki ürünleri bence zaten daha kaliteliydi) yan dükkanı da ele geçirdi. şu anda tadimin eski mekaninda "sim pastanesi" bulunmakta, sim dondurmacisi ise hemen yan binada senelerdir yaptigi gibi dondurma satmaya devam etmektedir. algida gibi hazır dondurmalarla mücadelede de aynı başarıyı sürdürmesini umuyorum.

bir de bence en iyi dondurmasi naneli ve karisik meyvalidir. sadesi de pek hos olur
  • "sirinler aromali dondurma geldi" yazisi ile yeni masmavi dondurmasinin reklamini yapan bahceli'deki dondurmaci. anlasilan yeni tedarikcisi gargamel.
  • bir de bu pastanenin bahceli (yedinci cadde) subesinde, hala yapiyorlarsa, "meyveli kup" adinda bir tatli vardir ki adami kendinden gecirir. kiziilay'da mesrutiyet'in basindaki kucuk subesinde de vardi ama bahceli'deki gibi degildi iste. hey gidi...
  • balgat ziyabey caddesinde de bir şubesi bulunan pastane.
  • yaz akşamları babamın elimden tutup götürdüğü ,çocukluk hatıram olan ,dondurmalarının tadını hiçbir yerde bulamadığım, hiçbir yerle değişemediğim mekan. artık yetişkin sayılsamda bir külahı beni yine o keyifli akşamlara -çocukluğuma- götürmeye yeten, kalitesini bozmayan bozmamasını dilediğim dondurmacım.
  • gerçek dondurma yapan firma.
  • çocukluğu ankara bahçelievler'de geçenler için tüm caddeye yayılan kornet kokusudur sim. akşam saatlerinde gimanın önüne kadar uzanan kuyruklara girmektir. çocukluktur, gerçek dondurmadır.
  • mado'yu boykot ediyorsaniz sizin icin guzel bir alternatiftir. ayrica gecmise dair hatirlanan hos detaylardandir.
    not: sayin veganlar, burada sutsuz meyveli dondurma da bulabilirsiniz.
  • 7. caddede gezerken çevredeki muhteşem kokuların kaynağı olan dondurmacı. her çeşit her renk dondurma bulabileceğiniz mekan. sırf külahları için bile gidilebilir.
  • çocukluk anılarımın en güzellerinden, tunalı'nın tunalı olduğu en canlı zamanlarında kuğulu park'ta oynadıktan sonra kapısının önünde bazen dakikalarca bekleyip de yediğimiz 4 top dondurmayı hala hiçbir şeye değişmem. hala 7. cadde'de bulunan şubesindeki dondurmaları güzel olmasına rağmen hiçbiri geçmişte yediğim o dondurmaların tadını vermez, o ayrı.