• twitter'da bir süredir takip ettiğim avukat.

kripto hukukuna dair yeterliliğine dair yeterince bilgi sahibi değilim fakat ingilizcesi ciddi anlamda kötü. cesaretini ve özgüvenini takdir ediyorum gerçi orası ayrı mesele fakat bu, hizmet vermek istediği alan ve seviyenin talep ettiği yeterlilik düzeyinin fersahlarca altında olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • ilk olarak x'te önüme düşen kripto para önerileri üzerinden dikkatimi çekti. ardından sözlükte başlığını gördüm. kendisi batmanlı kürt kimliğini ön plana çıkaran biri. ayrıca dersim'le ilgili yazdıklarını x'te silmiş. sanırım tepkiler üzerine silmiş. anladığım kadarıyla tunceli'ye dersim diyenler familyasından.
    atatürk türkiye'sini soykırım yapmakla suçladın mı?
    görsel

dünya çapında bilindiğini iddia ediyor. panzerlere rağmen bu konuma geldiğini söylüyor. panzerlere kafayı takmış, kürt çocuğu mağduriyeti yapmadan olmaz. ilgiye ihtiyacı var. sanırsınız ikinci dünya savaşından çıkmış: panzer, panzer, panzer...

görsel

atatürk'e hakaret eden imam hatipli için gösterdiği duyarlılık gözleri doldurdu(!) yaka paça götürülmüş, vah vah(!) ya psikolojisi kötü etkilenirse(!)

görsel

seçimi kazanabilecek adaylar varken, yıllardır kaybetmesine rağmen kendini cumhurbaşkanı adayı gösteren kılıçdaroğlu'na yine kaybetmesine rağmen toz kondurmaz.

görsel

bu görüşleriyle kripto para piyasasında yalnız değil. yakını olduğunu tahmin ettiğim (bkz: emine baktaş) denen kişinin de tweetleri ortada.

(bkz: #161344352)

türkiye'de kripto para piyasasında nasıl tipler yer tutmuş, görüyorsunuz.
  • gençliğe hitabeden, andımızdan, "ne mutlu türküm diyene" denmesinden rahatsız olan bir insandır. twitter'da attığı seri engellerle de tanınır. herkes unutsa arşiv unutmaz.
  • bu kadini hafife aliyorsunuz (tehdit degil), cidden uzaktan izliyordum surekli kripto camiasindan tanidim.

kadin surekli calisiyor uretiyor, tobby de oyle ama arkadasim sende akcilar gibi gidip taaa kac yil once ki tweeti onune seremezsin.

bu adamlik degil, ayiptir gucun yetmiyorsa yetmiyordur ne diye arsivcilik yapiyorsun.

ikisi de ekosisteme destek veriyor, tobby'in serverindayim ama tobby'i bu konuda haksiz buluyorum.

tobby, lutfen eth hakkinda katki sagla arsivci olma.
    sima, lutfen kadinlarimiz icin katki saglamaya devam et.
  • reklam yassah hemşerim.

hele 50 liraya sözlükte entry girdirmek hepten yassah!

he lo he dünya çapından birçok firmanın ne tercihidir. ve de sponsorlu bir içeriği dahi yoktur. hee!
  • yurtdışı etkinliklerine konuşmacı olarak davet ediliyor ama ingilizcesine laf edilen girişimci. gerçekten garip bir ülkeyiz. başarı asla takdir edilmiyor. ben de bu ülke insanının bu tavrına ayar oluyorum. bence gayet zeki ve başarılı bir hanımefendi. kripto hukuku konusunda da geniş bir çığır açacağına inanıyorum.
  • (bkz: blockchain) ve (bkz: kripto) camiasının türkiye’de öncülerinden hatta ismini yurtdışı etkinliklerinde dahi görmeye başladık.
    benim bir etkinlik sonrasında uzunca bir sohbet etme fırsatım olmuştu kendisine sorduğum tüm soruları yorgun olmasına rağmen oldukça içten bir şekilde cevaplaması hoşuma gitmişti. gerçekten çok enerjik bir kadın ben bu yüzden başarılı işler yaptığını düşünüyorum.
  • bahçeşehir üniversitesi tarafından 2018 kadın girişimci ödülü verilen avukat.
  • kendisi hakkında yazılan son derece isabetli şeyleri gerek twitter'da gerek ekşisözlük'te sürekli şikayet ettirmek suretiyle sildirmeye çalışan ve hukuk diplomasına sahip olduğu halde hukukçu olmak için daha kırk fırın ekmek yemesi gereken şahıs.

twitter'da bizzat hatalarını yüzüne vurmuşluğum da çoktur. o noktada da teşekkür etmez ya da düzeltmez. sadece siler ve içeriği tamamen objektif doğrulardan dahi oluşsa kendisiyle ilgili her şeyi şikayet eder.

kendisinin hukuk alanındaki bilgisizliği herkes tarafından anlaşıldığında ülke bir yerlere gelmeyecek belki ama en azından benim ümidimde ufak bir artış olacak.
  • sima baktaş tv100’de kripto para hukuku hakkında yapılan bir programda konuşuyordu. ben de merak edip bir bakayım dedim. uzun zamandır yatırımcıyım malum. o program sonrası takibe aldığım bir isim. sima baktaş twitter hesabı üzerinden de paylaşımlar yapıyor bu arada. ek bilgi olarak geçeyim. eleştiren arkadaşlar olmuş ama ben aynı kanaatte değilim. tv100 de programı izlerken 5-6 yıl öncesinden bahsediyorum. kripto para hukuku üzerine konuşulması oldukça ilgilimi çekmişti. şu an oldukça popüler ve bilindik aynı durumu şimdi yaşasam büyük ihtimal programı izlemezdim bile ama yıllar önce bu alanda çalışma yapan bir insana da bu kadar laf söylenmesi oldukça garip. kadın osmanlı’da olsa ilk bisiklete binenlerden olacaktı biraz saygı
hesabın var mı? giriş yap