şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sezen aksu'nun kaybolan yıllar adlı şarkısından bir kuple ukte.
 • (bkz: zaman tüneli)
 • milliyet ve hürriyet gazetelerinin bugünkü (31 aralık 2004) sayılarında mehmet y. yılmaz ile sedat ergin "şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler" başlığını taşıyan iki ayrı köşe yazısı yayınlamışlardır. tek fark, yılmaz'ın, başlığın sonuna ünlem işareti koymuş olmasıdır. muhtemelen tamamen rastlantısal bir olaydır. mehmet y. yılmaz, biraz da eruğrul özkök tadında, nostaljik ve klasik bir yeni yıl yazısı yazmış, buna karşılık aynı başlık altında sedat ergin türkiye ab ilişkilerini, kıbrıs meselesini yılın ilk günü son günü demeden ele almıştır. ilki, yeni yıla giriyoruz diye yazılan duygusal biri köşe yazısı iken, ikincisi realist bir tarzda kaleme alınmış, yeni yıl rehavetine kapılmayı reddeden bir yazarın satırlarıdır. küçük bir yeni yıl süprizi olmuştur haliyle.
 • eskiden bambaşka düşünceleri akılda estirirken bugünden itibaren: "yine aynı bokları yerdim ve yerlerdi, o yüzden de hiç gerek yok, önüme bakayım artık" dedirten şarkı kuplesi
 • herkes tarafından sıklıkla söylenendir. rabbim 'al ahanda kaybolan yılların' dese, herkesin ne yapacağını görmeyi beklediğimdir. ben bile bu cümleyi söyleyip hayıflanırken, lan hakkatten öyle bir durum olsa, hangi yıllarımı ne ederim ki diye kara kara düşündüğüm andır.
 • ..verseler de yine kaybet,sonra yine sana kaybolan yıllarını versinler sonra sen yine kaybet! demekten kendimi alamadıgım söz öbeği..
  napıyomusuz yani?
  gecmişi bırakıp daima gelecege bakıyomusuz..
 • 15 yaşında iken dinlenildiğinde yaşattığı hisler ile 35 yaşında dinlenildiğinde yaşattığı hisler farklı olan bir şarkının, şarkıyı özetleyen cümlesi.
 • her gün yeni bir nihat doğan adlı facebook grubunun duvarında "şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler, ben yine kaybederim" şeklinde gördüm. sonra dedim ki "ay ben de, ben de".
 • adını sol frame'de görünce beni yıllar öncesine götüren şarkının, en can alıcı noktası olan söz öbeği.
  yok yok bu bi aşk hikayesi değil hatta uzaktan yakından alakası bile yok, benim hikayem bu söz öbeğinin geçtiği şarkının adını yıllarca aramamla ilgili...

  bundan herhalde bi on onbir yıl önce ergen olduğum zamanlarda bir şarkıya rastlardım hep radyoda ve o sıralar sürekli aşk acısı çekiyor olmamdan ötürü hüzünlendirirdi bu şarkı beni, severdim... şimdi ki gibi internettir, arama motorlarıdır yaygın olmadığı için bi türlü öğrenemezdim şarkının tam adını. ortaokulda, lisede hiç bi zaman kızların sorduğu " en sevdiğin şarkı ? " sorusuna cevap veremedim bu yüzden. sonra bi ara popstar furyası çıktı ortaya, elemanın biri bu şarkıyı söylerken altta kaybolan yıllar - sezen aksu yazısını gördükten sonra şarkıyı dinlememle aradığım şeyin bu olduğunu anladım. neyse işte bu da böyle bi anımdır
 • off, ne sikten laf ya. şimdi sana kaybolan yıllarını verseler, yine gidip amına koyacaksın işte, otur oturduğun yerde. o kadar yılı kaybetmişsin, zaten çok ağır bir bedel ödemişsin, bari bugünün tadını çıkar. ama yok, bugün alacağı iki gram zevki de piç edecek geçmişi düşünerek. heyallam.