şükela:  tümü | bugün
 • kadikoy rihtim isiklarda bulunan ve gorme engellilere yonelik oldugunu dusundugum replik. isigin dugmesine bastiginiz anda hoparlore giden gucle baslayan cumlelerin en akilda kalani. sozlerini de yazayim da tam olsun.

  çat.
  lutfen bekleyiniz
  lutfen bekleyiniz (x4)

  simdi karsiya gecebilirsiniz
  simdi karsiya gecebilirsiniz
  simdi karsiya gecebiliğyo

  dort
  uc
  iki
  bir

  her zaman bu ozelligi acan bir dallama bulunur. isirmak icin kopek aradigim anlarda hep arka fonda bu bulunur...
 • bakırköy meydandaki ışıklardan geçerken ara sıra duyacağınız cümledir. akabinde dört üç iki bir diye saydıktan sonra sanki patlayacak hissi geliyor insana. "terrorists win" dese tam olacak.
 • mecidiyeköy kavşağı'nda bulunan trafik lambasının da kurduğu cümledir... mecidiyeköy'de enteresan olan, kavşağın bir tarafında yeşil yanıp, ilgili lamba karşıya geçebileceğinizi söylerken; ortaklar caddesi başlangıcındaki trafik lambasının kırmızı yanmasıdır... kırmızı yanmaya devam eden ışıkta bekleyen görme özürlü vatandaş, hemen yanında bulunan kavşak lambasının çıkardığı bu uyarı cümlesini duyup, allah korusun kendini karşıya geçmek üzere atıverirse, dünyada "sinyalizasyon hatası sonucu görme özürlü vatandaşını kasıtlı olarak öldüren memleket" olarak yaftalanmamız kimseyi şaşırtmasın...
 • beşiktaş barbaros bulvarı'nda da mevcut. her geçişimde birtakım insanlar "cidden mi" diyor.
 • kadıköy'de rıhtımdaki trafik ışıklarının orada her duyduğumda beni huzursuz eden cümledir. sanki bir kereden anlamıyormuş gibi, insana geçebilirsiniz, geçebilirsiniz deyip bir de sonra heyecan yapmasına sebep olacak şekilde üç iki bir diye sayan o ses... o ses... sahibini yakalamak istemem.
 • rufailere karışmış trafik ışıkları repliği.

  - "şimdi karşıya geçebilirsiniz... emin misiniz?

  http://www.zshare.net/audio/582135923d7d3a0f/
 • bu sesin sahibi ,ortamlarda; - sözü çok dinlenilen biriyim ,diye atıp tutabilir
 • işe neden stresli geldiğimi bulmaya çalışıyorum bu aralar, birinci ve en büyük neden beşiktaş-teşvikiye taksi-dolmuşları (dolmuş değil taksi dolmuş) her sabah rally yapar gibi geliyorum işe, bu aralar fark ettiğim ikinci neden de kadıköydeki beşiktaş iskelesinin karşısındaki tafik lambaları! hay anasını sattığımın sesli anonsu ya! japon animelerindeki gibi kularkların kocaman oluyor, gözlerim faltaşı gibi açılıyor bu sesi duyduğumda... çok düşündüm durmadan şimdi karıya geçebilirsiniz kalıbı yerine çok daha yönlendirici bir kalıp kullanılabilir orda! kaç kere karşıya geçme eylemini gerçekleçtirebilirim ki bir trafik lambasında? her 'şimdi karşıya geçebilirsiniz' deyişinde başa dönüp yeniden mi karşıya geçmeliyim? daha güzel kalıplar var, 'karşıya geçebilirsiniz, geçiş serbest, yayalar geçebilir, yayalara yeşil ışık yanıyor, yayalar diledikleri gibi karşıya geçebilirler, karşıdan bu tarafa geçiş de açık, karşıya geçip buraya geri gelebilirsiniz, ona kadar sayıyorum...' vs. üstelik hiç biri de anlık eylem ifade etmiyor, sürekliliği belirtiyor. şimdi karşıya geçebilirsiniz de ne demek arkadaşım ya!? üstelik ironi de var ortada; 'karşıya derken, ben beşiktaş'a geçicem sanırım bu ışıklarda karşıya geçmeliyim!? falan filan neyse işteyken çok da yaratıcı entry yazılmıyormuş... öyle işte..

  şimdi karşıya geçebilirsiniz,
  hayır hayır! şimdi karşıya karşıya geçebilirsiniz,
  ya az önce dedim ama asıl şimdi karşıya geçebilirsiniz,
  şimdi karşıya geçmeniz daha doğru,
  şimdi karşıya geçoğylodört üç iki bir lütfen bekleyiniz... şimdi cümleni sikimmm