şükela:  tümü | bugün
  • bunun nedeni anne-babanın daha bilinçli olmasından kaynaklanıyor. günümüzde hala hazırda çocuk olan insanlar nasıl şanslı olmasınlarki anne-babalar; gerek beslenme, gerek eğitim ve öğretim konularında bizim anne babalarımızdan birer adım daha öndeler. spor yapıyorlar, yabancı dil eğitimini erken yaştan itibaren alıyorlar, çocukların hemen hepsinin (büyük şehirlerde ağırlıklı olarak) teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan faydalanma imkanları var ve dolayısıyla önce beyinleri uyanıyor hayata karşı beyin uyanmasına paralel olarak ta fiziksel gelişim hızlanıyor bir de manevi kıymetler verilince ortaya pırlanta gibi çocuklar çıkıyor, kendinden emin, dürüst, özgüveni olan, hayata daha açık bakan çocuklar yetişiyor. anne-babalar artık eskisi gibi seni seviyorumu çocukları uyurken başını okşayarak değil, onlar uyanıkken öperek koklayarak söylüyorlar, dolayısı ile sevgi saygıön plana çıkıyor. anne-baba çalışsa bile aradaki sevgi eksikliğini kapatma imkanı buluyor böylelikle, şimdiki çocuklar çok sanslı
  • doğru tanımdır. çoğunun elinin altında akıllı telefon, tablet, xbox, playstation, steam gibi oyun hesapları var ve bilgiye ulaşmaları anlık olay.
    sokakta serserilerle oynayacaklarına evde yabancı ülkedeki bebelerle online oyun oynarlar böylece ayakkabıları eskimez, üstleri kirlenmez.