• muhtemelen halk tv'nin en çok seyredilen programlarından biri ancak korkunç planlanıyor ve/veya gürkan hacır tarafından felaket yönetiliyor.

hemen her hafta programın başında "muhteşem konularımız, kulis bilgilerimiz, bomba haberlerimiz var" diye başlıyorlar ancak daha ilk dakikadan itibaren gürkan hacır her konuşana "dur o konuya şimdi girme sonra gireceğiz", "şimdi 2 dakikada sözünü tamamla şu bağlantımız var" vb. şeklinde müdahalelere başlıyor. her hafta yayın sürelerine sığdıramayacakları kadar bir gündem seçiyor, sonra tüm programı gerginlik içerisinde geçiriyorlar.

bir de bu yetmezmiş gibi, programın bir yerinde muhakkak skype ile erol mütercimler'e bağlanma olayı var ki gözlemlediğim kadarı ile stüdyodaki tüm katılımcılar bu durumdan rahatsız. yahu erol mütercimler zaten her programa çıkıyor, bu kadar yoğun gündem içinde ve stüdyodakiler 5 dakika kesintisiz konuşmakta zorlanırken çok mu lazım erol mütercimler'in her hafta görüşlerini almak? sözleşmesi mi var kendisinin ben halk tv'nin her programına bağlanacağım diye? pazar günleri gürkan hacır'ın onunla ayrı programı da var, erol bey'in değerli görüşlerini orada dile getirme şansı zaten fazlası ile mevcut.

özetle renkli bir kadroya sahip program, kötü planlama ve kötü moderasyon yüzünden stres dolu bir sürece dönüyor. bittiğinde de sanki sürekli kaçıracağınız uçağa yetişmek için acele etmiş, ama sonunda uçağı da kaçırmış gibi hissediyorsunuz.
  • barış yarkadaş'ın programdaki misyonu ektedir:

"gürkan! mesaj yağıyor şu anda"
    "rekor sayıda mesaj geliyor"
    "trilyonlarca mesaj var bu konuda"
  • buradan ayrılan eren erdem'in bir hafta sonra aynı gün aynı saatte tele 1 kanalında başka bir program başlatması büyük ayıp olmuştur.
    başka gün başka saat mi kalmadı abicim?
  • kimsenin kimseyi dinlemediği program. barış yarkadaş bir sey anlatıyor, diğerleri o esnada adamı dinlemeyip telefondan bir şeyler takip ettikleri için 50 defa tekrar anlattırıyorlar. adam özel hastane dedi 2-3 defa, hala devlet hastanesi mi diyor biri, öteki yine söylediği bir seyi soruyor, beriki desen aynı. 1 dakikada anlatılacak konuyu 5 dakika boyunca tekrarlattırıyorlar dinlemedikleri için. insan izlerken sinir oluyor. öğretmeni dinlemeyip sonra nee öyle miydi böyle miydi diye soru yağmuruna tutan öğrencilerden beterler.
  • ben programı ismail saymaz var ve karşısında da özışık biraderler, metin özkan gibi tipler olmadığı için rahat rahat izliyordum. barış yarkadaş da zaten çalkantılı geçmiş şu son bir ayda çok iddialı şeyler söylediği için programa dikkatleri daha fazla çektirdi.
    yoksa gürkan hacır garip bir moderatör. sevmiyorum. mesela son programda emekli tümgeneral ahmet yavuz yayından uğurlayacak, özlem gürses soru sormak istiyorum diyor, söz vericem diyor ama inatla vermiyor. sonra da konuğa alakasız bir şekilde başakşehir sahadan çekilmiş diye anlatıyor. ulan özlem gürses'e garezin olsa anca bu kadar yaparsın. ben bile sinir oldum o yayında.

öte yandan ekonomi kötüye giderken berat albayrak'a alkış tutup arkasında duran, korona vakaları artarken öyle birşey yok yalan söylüyorsunuz diyen, körü körüne akp destekçisi olan, tamamen taraflı heriflerin olduğu, akp anketörlerinin katıldığı programları da izlemek istemiyorum. örneğin veyis ateş'in programı...
  • son programda hadi özışık'ın karıştığı skandal hakkında doğru düzgün laf edemediler. haberi öğrenen barış yarkadaş ise anlık öfke ve gündem değiştirme çabasıyla durduk yere elfin tataroğlu ile çirkin bir münakaşaya girişti. madem öyle barış bey pek kıymetli hadi abisine bu programda yer ayarlasın.
  • ismail saymaz'ın veda ettiği tv programı
  • ismail saymaz'ın ayrılmasıyla albenisini iyice kaybetmiş program. elfin tataroğlu'nu zaten barış yarkadaş yüzünden kaybetmiştik. bu noktadan sonra niye izlenir ki bu program? barış yarkadaş'ın "ya bakın aslında hadi özışık yanlış bir şey demedi peker'le öylesine görüştü hadi iyi adamdır" gibi güzellemelerini dinlemek için mi izleyeceğiz? bu gidişle zaten barış yanındaki koltuğa hadi abisini aldıracak.
  • veryansıncı goygoyun eksilmesi açısından olumlu bulduğum bir kararla yayından kaldırılmış. yerine daha nitelikli bir kuşak koymalarını dilerim.
  • daha önce abdullah gül'ü eleştirdi diye hulki cevioğlu'nun programını kaldıran halktv'nin, şimdi de taciz olaylarını gündeme getirdi diye yayından kaldırdığı diğer tartışma programı.

bundan böyle halktv'yi chp'nin atv'si olarak konumlandırabiliriz. zira aralarında pek bir fark kalmadı.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap