şükela:  tümü | bugün
 • itü sözlük'ten tanıdık bir nicke sahip ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş.
 • sabah sabah (gerçi nerdeyse öğle olacak) yazdığı (bkz: menemen/@simerazzi) ve (bkz: su böreği/@simerazzi) entryleri ile karnımızı acıktıran hoş sohbet yazar.
  alçak gönüllü ve kalender biri sanki...
 • trabzon'a, karadeniz'e, karadeniz insanına ve trabzonspor'a saldıran troller ekolünün son temsilcisi.

  azalarak bitmeleri konusundaki beklenti filmlere konu olmuştur.
 • bu sözlükte bu arkadaş gibi "laz"lığı ırkçılık konusu bir hakaret olarak kullanan çok arkadaş var.. her birini, ilgili ifadesini gördüğümüzde bunun pek şık durmadığı konusunda, uzun uzun detaylı detaylı "yapma canım kardeşim" gibisinden bilgilendiriyoruz.. ama her seferinde bir tane akıllı arkadaş çıkıyor, "salaksınız çünkü lazsınız" anlamında ifadeler kullanıyor.

  bir kere gerçek anlamda "laz kimdir", "trabzon ve laz coğrafyası" gibi daha çok beyin ve idrak gerektiren konulara girmeyeceğim.. daha basit konulardan konuşacağım, karşı tarafın anlayabileceği düzeyde.. lazları aşağılamak ile ilgili o kadar entry'e rağmen, bugün herhangi birisi çıkıp hala lazlar böyledir diyorsa, o kişi en iyi ihtimalle sözlüğe pek sık girmeyip bu tartışmaları görmüyordur.. en kötü ihtimalle ne olduğunu ise hiç söylemeyelim ki işbu entry'nin ruhuna aykırı davranmamış olalım.
 • mücadele ettiği zihniyeti bilmem de, kendi zihniyeti budur: http://www.youtube.com/watch?v=npe6ra_8xum

  yedin mi palamut'u burak yılmaz'dan?
 • trabzonspor başlığında malum entrysini gördükten sonra nickaltı yazma isteğim tavan yapmıştı ama başka bir arkadaş yazdığı için vazgeçmiştim. çünkü sonra linç kültürü ühühü diye ağlıyorlar.. kullandığı ifade "laz"dır(orjinali de tırnak işretine sahiptir). yani bir etnik kökeni ilgilendiren bir şey yazmıştır.

  --- spoiler ---

  ancak bir "laz"dan beklediğim nedir? trabzonspor defansının, bu üst kalite takımlardan çok çok daha üstün bir defans yapısı ve kabiliyetiyle rakiplerine penaltı şansı bile vermediği iddiasıdır.

  vay amk... işte o akla gidilir...

  --- spoiler ---

  yukarıda aynı entrysinden alıntıladığım kısım gösteriyor ki kendisinin etnik kökeni ilgilendiren yargısı aşağılama ve hakaret içeren bir yargıdır. peki bir etnik kökene hakaret ve aşağılamada bulunmaya ne ad veriyoruz; ırkçılık.

  hiç unutmam samsunlu bir edebiyat hocam vardı lisedeyken. samsun ağzının karakteristik özelliği olan e harfini uzatmayı kendisi çok yapardı. aynı şahıs ayrıca eleri uzatarak trabzon ağzı çok bozuktu, düzelttik filan derdi.. karşısındakileri aşağılarken aslında kendi komik duruma düşerdi. ağzından ne çıktığının farkında değildi çünkü.. bu arkadaşlar da ona benziyor.. önce ırkçılığın tanımını yapacak şeyler yazıyorlar sonra da linç kültürü diye ağlıyorlar. çünkü neyi nasıl yazdıklarından haberleri yok.
 • trabzonsporluların hala 1996'da kaldığını düşünse de kendi bilinçaltının neden "trabzon, trabzon, trabzon" diye inlediğini anlayamayan yazardır.

  aykut kocaman'a "transfer" diyeceği yerde "trabzon" dediren hususlar kendi psikolojik problemleri ile paralel olup aşağıda linki verilen entry'de "irdelenmiş"tir.

  (bkz: #25761367)
 • her sorulana cevap verebilir(!) ama kendi "tek" sorusu cevapsız kalınca fatmagül'e bağlar.

  yazıııık.
 • futbolla alakalı bir konuda laz kelimesini hakaret olarak kullanan ırkçı bünye. belli ki coğrafi bilgileri de oldukça kısıtlı. sonrasında da hamsi muhabbeti filanda yapıyor. saat 12 demesine de az kalmış olsa gerek.
 • ısrarla trabzonspor'un kendi evinde oynadığı maçlarda üç sezondur neden rakip takımlara penaltı verilmediğini soruyor.

  ben yanıt vereyim: yok öyle bir şey. 27 kasım 2011 trabzonspor beşiktaş maçında beşiktaş golü penaltıdan attı. hatta aynı maçın son dakikasında trabzonspor'un nizami golü de verilmedi.

  neticede trabzonspor hakem hatalarından bazen olumlu bazen olumsuz şekilde etkileniyor. bilmeden konuşmanın tadı değişmiyor. lazları aşağılamaya ise paha biçilemez.