• futbolla alakalı bir konuda laz kelimesini hakaret olarak kullanan ırkçı bünye. belli ki coğrafi bilgileri de oldukça kısıtlı. sonrasında da hamsi muhabbeti filanda yapıyor. saat 12 demesine de az kalmış olsa gerek.
  • sözlükteki moderatör kankaları aracılığıyla, başlığındaki hoşuna gitmeyen entryleri sindirme kudretine sahip vasat tivitci.
  • ısrarla trabzonspor'un kendi evinde oynadığı maçlarda üç sezondur neden rakip takımlara penaltı verilmediğini soruyor.

ben yanıt vereyim: yok öyle bir şey. 27 kasım 2011 trabzonspor beşiktaş maçında beşiktaş golü penaltıdan attı. hatta aynı maçın son dakikasında trabzonspor'un nizami golü de verilmedi.

neticede trabzonspor hakem hatalarından bazen olumlu bazen olumsuz şekilde etkileniyor. bilmeden konuşmanın tadı değişmiyor. lazları aşağılamaya ise paha biçilemez.
  • haftanın beğenilenlerine giriyor ya. kendini zeka pırıltısı sanıyor. ve karşısındakine de standartsın. zeka pırıltın yok diyo. sözlük ne insanlar yarattın ya.
  • küçük sinektir.
  • trabzonspor başlığında malum entrysini gördükten sonra nickaltı yazma isteğim tavan yapmıştı ama başka bir arkadaş yazdığı için vazgeçmiştim. çünkü sonra linç kültürü ühühü diye ağlıyorlar.. kullandığı ifade "laz"dır(orjinali de tırnak işretine sahiptir). yani bir etnik kökeni ilgilendiren bir şey yazmıştır.

--- spoiler ---

ancak bir "laz"dan beklediğim nedir? trabzonspor defansının, bu üst kalite takımlardan çok çok daha üstün bir defans yapısı ve kabiliyetiyle rakiplerine penaltı şansı bile vermediği iddiasıdır.

vay amk... işte o akla gidilir...

--- spoiler ---

yukarıda aynı entrysinden alıntıladığım kısım gösteriyor ki kendisinin etnik kökeni ilgilendiren yargısı aşağılama ve hakaret içeren bir yargıdır. peki bir etnik kökene hakaret ve aşağılamada bulunmaya ne ad veriyoruz; ırkçılık.

hiç unutmam samsunlu bir edebiyat hocam vardı lisedeyken. samsun ağzının karakteristik özelliği olan e harfini uzatmayı kendisi çok yapardı. aynı şahıs ayrıca eleri uzatarak trabzon ağzı çok bozuktu, düzelttik filan derdi.. karşısındakileri aşağılarken aslında kendi komik duruma düşerdi. ağzından ne çıktığının farkında değildi çünkü.. bu arkadaşlar da ona benziyor.. önce ırkçılığın tanımını yapacak şeyler yazıyorlar sonra da linç kültürü diye ağlıyorlar. çünkü neyi nasıl yazdıklarından haberleri yok.
  • aynı kafa aynı tas. itü sözlük'de de ırkçı trollün tekiydi, burada da. antu iyidir hacı, çıkma oradan dışarı.
  • iyi ki var olan yazardır. gerçek (!) hayat hikayeleri sayesinde tanıştığım, normal bir şeymiş gibi söylediği laf sokan cümleleriyle bile insanı düşündüren, kendine getiren; tek kötü huyu koca bir karede küçücük bir sarı kırmızı alan görse tüm kareyi harcayabilecek olması olan pek süper insandır.
  • ortalama zeka ve ortalamanın altında mizaha sahip twitter fenomeni. gram takibe değer değil hatta çoğu zaman sinir bozuyor.
  • kendisini belki 5 yıldır takip ederim bugün kendisine takılmak için bir mention attım(kesinlikle küfür veya hakaret değil). bana çok çirkin bir fotoğraf atarak engelleyen twitter”fenomeni”. kendileri herkese sataşıp dalga geçme hakkına sahip ama en ufak bir yorumumuzda insanları böyle küçük görüp çirkinleşmeleri beni twitterdan soğutuyor. siz haketmiyorsunuz bu insanların saygısını. takip edenlere tavsiyem kendi fikrinizi bu “fenomen” ile paylaşmayın.
hesabın var mı? giriş yap