şükela:  tümü | bugün
  • otilonyum bromür ve simetikon etken maddeleri sayesinde bağırsakta ve sindirim kanalında gaz şikayetini ve spastik bağırsak hareketlerini önleme işlevini üstlenen bir ilaçtır. etken maddelerinin ikisi de vücutta metabolize edilmeden atılmaktadır. yemeklerden 20 dk önce aç karnına alınması tavsiye edilmekte. düz kasları gevşettiğinden midir bilinmez bende biraz uyku hali ve hafif baş dönmesi yaratmaktadır.
  • sindirim sistemlerinde problem olanlar icin mucizevi bir ilactir. allah yokluğunu göstermesin.
  • reflü tedavim için doktorun verdiği 2 ilaçtan biri. diğeri için (bkz: esopro) günde 3 kez 1’er tane almalıymışım. prospektüsünde "tercihen yemeklerden 20 dakika önce alınız" yazıyor.

düzeltme: “defa” “tane” olarak değiştirildi.
  • uzun zamandır çektiğim sindirim problemini bu ilaç sayesinde giderdim.

ilaç hakkında bilgi

üretenden allah razı olsun.

edit: link güncellendi
  • gastroenteroloji doktoru tarafından ibs rahatsızlığım için verildi. kullandığım günlerin sabahında karnımda ne bir ağrı ne bir şişlik en ufak bir problem bırakmıyor. öylesine ki her sabah mutlaka tuvalete çıkan ben sabah kalktığımda tuvalete gitmesem mi diye karar verip öğlene akşama kadar hiç bir baskı olmadan oturabiliyorum. şu sıralar karnım rahatsızlandıkça kullanıyorum fakat uzun süreli kullanmak bir problem yaratır mı bilemiyorum. yukardaki yazarlar günde üç adet içtiklerini belirtmiş ama ben sabah aç karnına bir adet içiyorum.
  • gastroenteroloji ye karaciğer ve dalakda ağrı şikayeti ile gittim.bagirsaklarda biriken gazın karaciğere ve dalaga uyguladığı baskıdan dolayı ağrı hissediyorsun deyip verdiği ilaç
  • sürekli olarak kullanımı hakkında bilgisi olanlar yeşillendirebilir mi
  • ilacın etken maddesi otilonyum bromür ve simetikon‘ dur. sımflat film tablet, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazmları (kasılmaları) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek şişkinliği (gazı) giderir. sımflat, karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı gibi belirtilerle karakterize irritabl bağırsak sendromu tedavisinde ve aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile karakterize diğer sindirim sistemi şikayetlerinin rahatlatılması için kullanılır.
  • gastrit ve reflü sahibi biri olarak hiçbir etkisini göremediğim ilaçtır.
  • (bkz: irritabl bağırsak sendromu) için doktorum tarafından reçete edilmiş mucize bir ilaçtır. günde üç defa yemeklerden önce bir tane almam sonucunda gaz ve şişkinlik problemimi gidermiştir. artık altı aylık gebeler gibi dolaşmadığım için çok mutluyum; dulcolax, bekunis, dulcosoft, contipass sizlere de elveda...

hesabın var mı? giriş yap