şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aldığım duyumlara göre amerika'da pazar lideri olan bebek maması markası. bizde milupa ne kadar satılıyorsa, amerika'da da similac o kadar satılıyormuş. özelliği ise bebekte asla gaz yapmıyor oluşu. anne sütü alamayan, yanlızca biberonla beslenen bebekler için bu özellik bir formül mamasının sahip olması gereken en önemli nitelik. gaz deyip geçilmemeli. o gaz insanları yaklaşık 1 yıl uykusuz bırakabilme yeteneğine sahip enteresan bir gazdır. allah hepimizi korusun.
 • 1 aydır düzenli olarak kullandığımız ve çok memnun kaldığımız mama markası. eczanelerde bulunma ihtimali daha yüksek.
 • abd'de pazar lideri olmasa da en çok satan mama markalarından biridir. yaptığım araştırmalara göre türkiye'de kullanılabilecek en iyi bebek mamasıdır.

  not: milupa ve benzeri marka mamaların içeriğinde şeker ve nişasta bulunurken, similac her iki maddeyi de içermemektedir!
 • gdo içermez.
 • kaliteli bir ürün olması, çoğu yerin satmamaya başlamasıyla ilişkilendirilebilir. koca bebek marketler bu ürünü nasıl oluyo da envanterden çıkarıyor, anlamak mümkün değil.
 • aşırı ilgili müşteri hizmtlerine sahip devam sütü markası.

  eczaneden aldığım similac, önceki aldıklarıma benzemiyordu. o zamana kadar aldıklarım 360 gr, bu 400 gr; kutunun renkleri hafif farklı, birinin menşei ispanya diğerinin irlanda. bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım, telefonumu aldıklar. kısa bir süre sonra bir hemşire bana geri döndü, satın aldığım mamanın eski similac olduğunu, eğer son tüketim tarihi geçmediyse kullanabileceğimi belirtti. yine de emin olamadığımı söylediğimde benden lot numarasını aldı, kontrol edip döneceğini bildirdi. bu olaylar cuma oldu, hemşire hanım bana pazartesi döndü (evet bu kısım biraz fazla uzun sürdü, lot kontrolü ne kadar sürebilir ki? 5 dakika mesela?). neyse, pazartesi geri döndüğünde lot numarasının stoklarında bulunduğunu, ürünün orjinal olduğunu belirtti

  he ben sonra o "eski" similac'tan yenisi kadar memnun kalmadım o ayrı konu. daha zor çözünüyor bir de sanki bebeğim çok içmek istemedi gibi geldi.

  irlanda menşeiliyi tercih ediyoruz efendim
 • artık 3 numarasını kullandığımız muhteşem formül mama. başka bir markayı denemeyin bile, şimdilik en iyisi bu. (denendi, tescillendi.)
 • yıllardır gelen alışkanlığı yerle yeksan eden firma. onlarda 60 ml suya bir ölçek mama kullanılıyor.

  0-18 ay için enteral beslenme ürünü olarak (bkz: similac high energy)
 • premature bebekler için similac neosure'nin uygun olup olmadığını merak ettiğim marka. çocuk uzmanı doktor arkadaşlar varsa yeşilleri bekliyorum