• kendilerine "ajan simit" lakabi takilan insanlardir bunlar, cunku bunlarin ajan oldugu asikardir.
  • beyazıt meydanındaki öten simitçiler.

-abi bi simit versene gevrek olsun..
    -dirüüt dürüdüüt *hıırşşş* amirim burda bi genç var simit istiyo tamam!
  • marmara iletişimin önündeki versiyonun aleni şekilde deşifre olduğu ve parası yetişmeyen öğrencilere "al lan, nasılolsa devlet malı" dediği rivayet edilen model.
  • bir üniversitenin mühendislik fakültesinin önünde takım elbiseli kravatlı hatta pardösülü bir simitçi vardı. tam bahçe giriş kapının önünde her yere hakim. ama cayır cayır da simit satıyor. insanın "bir simit verir misiniz memur bey" diyesi geliyordu.
  • ted ankara kolejinin orda gezen biri beni koparmistir. arkadasim tamam sakalini uzatmisin(jilet gibi milimi milimine uzatmis ama :)), kabarikliklar fazla belli olmuyo, "simit, simit" seklinde mirildanman sanki simit adli kedini arar gibi cikiyo, bu bile bi dereceye kadar tamam. ama tek kulagina beyaz kablolu ve gomleginin icine giren bi kulaklik takmasan olmaz mi?
  • bunların bir kısmı toplumsal olaylar esnasına acemi polisler tarafından itina ile coplanır...belki dikkat çekmiştir ama haberlerde en çok bunların "ben polisim ulan ne vuruyorsun" dedikleri an gösterilir...
  • yanlarina gidip, "memur bey bir simit alabilirmiyim" demesi cok eglenceli olan kisiler
  • dersane çıkışı düzenlenmiş bir kavgayı beklerken simit satıcısı kılığında polis telsizine bir şeyler fısıldarken* göz göze gelip, ikimizinde kopmasıyla son bulan sonuçta kavganın içine sıçan beceriksiz polislerin genel adı..
  • itu hazırlık binasının önünde bir örneğine rastlayabileceğimiz polis çeşidi. tezgagı bırakıp* alakasız yerlerde başkalarıyla muhabbet etmesiyle kendini ele verir.
  • - hayırlı nöbetler komiserim
    + siz kaçın beni tanıdılar*
hesabın var mı? giriş yap