şükela:  tümü | bugün
  • simitçinin başına gelen enterasan olaylarla yüklü kısa film. sanataçı deneysel takılmış, başarılı.
  • adım başı simit dünyası, poğaça galaksisi, kurabiye evreni olarak açılan dükkanları görünce kızılay hakkında aklıma gelen düşünce.
  • simitçilerin dünyası olduğu için, sıradan insanlar pek iyi ağırlanmaz. saatlerce sipariş alınmasını ve siparişin getirilmesini beklemek normal karşılanması gereken bir olaydır.
  • metrekareye bir simit sarayının ve simitçi kral-kraliçenin düştüğü bir simit uygarlıkları gezegeni olsa gerek. hımm gezegenin adı da simitar olsun; mustafar dan esinlenerek...
    bu gezegenin astroid kuşağıda susamlardan oluşur; hansel ile gretel de halt eder...
  • istanbul 'un yeni adi.
  • istiklal caddesinde gercekten bulunan bir simitcidir. (bkz: bir yasina daha yeni girmek)
  • her önünden geçtiğimde koptuğum mekan. bana ne ulan simitçinin dünyasından?

-işte sağda gördüğünüz simitçimizin en sevdiği ayakkabısı.
  • simitçi dünyası; taksim'deki güzide mekan, içeride sadece simitçilerin olduğu yiyecek birşeyin olmadığı yer.
  • bağdat caddesi'nde bir şubesi bulunan, dünya üzerinde simit yerine simitçi sattığına inandığım tek mekan, evet.
  • sanki bana sofi'nin dünyası amk. kim düşünmüşse çok felsefeşinas bi insanmış. her gördüğümde mor gazozlar içen, abuk meyve türlerinden aşıran, kah gülen kah ağlayan, şen simitçiler canlanıyor gözümde.

simitçi sarayı var bi de.