şükela:  tümü | bugün
  • 1968, sheffield doğumlu ingiliz yazar. the times, the independent on sunday, the daily telegraph ve the observer de dahil olmak üzere bir çok gazetede çalışmış olan gazeteci/yazarın dikkat çeken romanları arasında "owning jacob" ve "chemistry of death" sayılabilir.
  • yazarın ölümün kimyası isimli romanı, film izlermiş gibi okuyabileceğiniz yakışıklı bir gerilim romanıdır.
  • ölümün kimyası ile başlayan üçlemenin son kitabı ölülerin fısıltısı, ithaki tarafından geçtiğimiz sene piyasaya sürülmüştür. yazarın kitabı yazmadan önce yaptığı araştırmalar takdire şayandır. insanı bu üçlemeye bağımlı yapan unsurlardan biri de sanırım bu araştırmalardır. olay yeri incelemeleri sırasındaki detaylar o kadar hoş düşünülmüştür ki yazarın sahiden de bu işte tecrübeli olduğunu düşünürsünüz.
  • kitapları filme dönüştürülmeye en uygun yazarlardan. ölümün kimyası ile başlayan üçlemeden çok iyi bir üçleme film çıkabilir.
  • tess gerritsen ile birlikte senaryo kıvamında tıbbi gerilim ve polisiye eserleri üretebilen ender yazarlardan biridir.

eserleri gerçeklikten kopmaz, okuyucuyu ayrıntılarda boğmaz..
    karakterlere, olaylara ve maddi çevreye ait betimlemeleri kısa cümlelerden ve yalın bir anlatımdan oluşur..
    romanları her ne kadar okuyucuyu sarsan sürprizlerle bitse de, bunlar mantıksal bir temele dayandırılır..
    yalnızca bir kitabını okudum, ne kadar da güzel g.tümden atıyorum..
  • david hunter serisinin tamamını okuduktan sonra birine iğne yapılırken içi acıyan beni ölüm evreleri hakkında araştırma yapmaya itmiştir.

kurgusu ve asla tahmin edemediğiniz sonlarının yanı sıra aralara serpiştirdiği bilgilendirici paragrafları ironik bir şekilde bu konuda iştah açmakta. kendisi iyi ki o ceset çiftliğinde bulunup derslere katılmıştır. teşekkürler simon.
  • david hunter serisi inanılmaz başarılı olan yazar. yıllar önce seriyi okuyup bitirmiş olmama rağmen halen tadı damağımda ve en kısa zamanda seriyi tekrar okumayı düşünüyorum. polisiye/gerilim sevenlere tavsiye ederim.