şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1980 doğumlu avusturalyalı bisikletçi 2012 milano-san marino yarısını kazandı.
 • avustralya ulusal yol şampiyonluğu, tour down under zaferi ve yılın 5 monumentsinden ilki ve en uzunu olan milan sanremo galibiyeti ile 2012 e hızlı bir giriş yaptıktan sonra bir süre sessiz kaldı. bugün ardennes klasiklerini hedeflediğini açıkladı. 3 ardennes klasiği olan amstel gold race, fleche wallonne ve liege bastogne liege den ise hafta arası olan fleche wallonne nu es geçeceğini diğer ikisinden de amstel gold race in kendisine en uygun olanı olduğunu belirtti.
 • çok büyük adam. sarı mayoyu isterse bir etap, hatta iki etap bile taşımak gibi bir şansı olmasına rağmen, bunu yapmayıp sarıyı takım arkadaşının giymesini sağladı.

  kabaca, "benin bir gün daha sarı mayoyu taşımam kariyerim için bana bir şey katmayacaktır; ama arkadaşım için bu önemliydi" diyerek sarıyı daryl impey'e bırakarak önemli bir iş yaptı. daryl impey, geçmişte sıkıntılar yaşamış bir bisikletçiymiş, hem takım hem oda arkadaşını mutlu etmek için bunu yapması gerçekten çok güzel. ayrıca, sarı mayoyu taşıyan ilk afrikalı oldu daryl impey.
 • tour down under 2016'ın şampiyonu olan avustralyalı bisikletçi. 2006, 2012 ve 2014'ten sonraki 4. zaferi.

  http://tr.eurosport.com/…-in_sto5083988/story.shtml
 • sezon sonu emekli olacağını açıklayan 38 yaşındaki bmc'li bisikletçi.

  https://www.bmc-switzerland.com/…to_cycling_career/

  2 anıtsal yarış milan–san remo 2012, liege bastogne liege 2014 şampiyonlukları, 2'si bireysel 4 fransa bisiklet turu etap galibiyeti, 1'i bireysel 2 italya bisiklet turu galibiyeti, 1 bireysel ispanya bisiklet turu galibiyeti; toplamda 33 bireysel zafer ile iyi bir kariyer yaptı.