şükela:  tümü | bugün
  • başlı başına spoiler olan bir karakterdir . o yüzden hakkında söylemek istediğim şey yalnızca ciddi bir "the beatles" hasreti , hatta john lennon hasreti olduğudur .
  • adventure time'in tek başına ayrı dizi çekilebilecek konuya sahip karakteridir. namı-ı diğer buz kraldır.
    buz kralına dönüşmesi trajiktir. ünlü bir antikacıyken iskandinavya'da buzulların arasında bir taç bulur ve şaka amaçlı kafasına takar. taktığı andan itibaren halüsinasyonlar görmeye başlar. vücudu gittikçe solar, saçları beyazlaşır
    ve aklını gün geçtikçe kaybeder, tacı takması gerektiğini söyleyen sesler duyar. bu durumu sevgilisi betty'i korkutur ve betty kaçar. bu arada tüm dünyayı yok eden mushroom war gerçekleşir. küçük marceline ile karşılaşır onu koruyup kollar fakat
    deliliği artık ona da zarar vermektedir. bu yüzden marceline'i terkeder. günler geçtikçe aklını kaybeder ve hafızası tamamen silinir. tek hatırladığı şey istemsizce gelen prenses sevme isteğidir. çünkü delirmeden önce sevgilisi betty'e prenses diye hitap ediyordu.
  • ırkçı bir ok trol.
  • kürtlerle ilgili sosyolojik tespit yaparken önce dilini öğrenmesi gereken yazar. " hat safa " nedir mesela? had safha olmasın o...

bir de bana, şu boool fav lı entry sinde, eskiden arap ve türkmen kentleri olduğunu iddia ettiği van, muş başta olmak üzere diğer şehirlerin de tarihçesini anlatan kaynak göstersin. ya da siirt, mardin ve kilis arap kentleriydi de diğerleri mi türkmendi? hem kaynak hem açıklama bekliyorum kusuruma bakmazsa...

sosyolojik tespitte başarısız, dilbilgisine hakim değil, gördüğüm kadarı ile tarih bilgisi feci, matematiğine bakalım bir de? çemberin çevresi ve alanı formüllerini biliyor mu merak ettiğim yazar.
  • barzoların zırlamalarına aldırmadan, hislere ve olaylara tercuman olmaya devam et.

onları memnun etmek için kendini kessen, niye ortalığı batırıyorsun diye cırlarlar.

bunlardan mert ve hakkaniyetli olarak biraz yaşlıları tek tük gençleri kaldılar. rahat olun, yazın.

bitti o devir.
  • simon'cuğum cehalete inat
    gel sen bizi bilgi donat ,
    ilim ,irfan,kültür ,sanat
    sana dost ve yaren olsun .

şeklnde seslenmek istediğim yazar .
  • sözlükte yazmaya başladığımdan bu yana, birini engelle butonuna bastığımda hiç bu kadar toplumsal bir vazifeyi yerine getirdiğim hissiyatına kapılmamıştım. o engelle butonuna öyle bir bastım ki; sanki tüm kürt ve alevi halklarımızın adına büyük bir zafer elde ediyoruz. sanki tüm ezilenlerin adına bir düşmanı yok ediyoruz. ufukta komünizmi gören şen çocuklar gibi, tüm dünya halklarının geleceği kurtuluyormuş gibi. işte öyle bir faşizm. en sinsisinden. en tehlikelisinden.
  • bence sözlükteki operasyon hesaplarından biri.
  • eski fetöcü aktrollerin ve sözlük pkk'lıların tepkisini çekiyorsa doğru yolda olan yazardır.*