• ülkemde "yakup dedi" adiyla oynandigina sahit oldugum oyun. (bkz: valla)
  • die hard 3 filminde simon gruberın john mcclane ve zeusu new york sokaklarında bir oraya bir buraya koştururken kullandığı söz öbeği.gönderdiği yerde bomba çıkmayınca da zevzek zevzek güler bu dingil simon says demedim ki ehhehhe diye
  • simon says get the fuck up
  • polis akademisi serisinin ucuncu filminde gorup asina oldugumuz, guldugumuz etkinlik
  • reported speechden pratik yapmaları için öğrencilere oynatılan oyun.
  • simon derki demeden bişi yaptırırsan eğer arkandaki millete yanacağın ve başkasının simon olacağı jail oyunu.
  • liseliler bilmez (bkz: die hard 3) filminde henüz genç yakışıklı bruce wills ve genç samuel l. jackson başrolde. bitmeyen bir aksiyon, tadı hala hafızamda. neyse tabi birde kötü karakter var, genç jeremy irons . boston'da bombalar patlatıp duruyor, telefonda bombanın gerçekten olup olmadığını anlamanın yolu cümlenin başında simon says demesidir. sanırım tekrar izleyeceğim gaza geldim
  • hiç oynamadığım oyun. hatta nasıl bir şey onu bile bilmiyorum. ama her duyuşumda ürperiyorum, simon isimli küçük bir çocuk beliriyor gözümde. kendisi ölü. ve bir şeyler diyor.. demesin. deme simon. deme.

not: bi de böyle bi korku filmi varmış ya, şimdi gördüm başlıkta. düşündüğüm gibi mi hı? öyle mi?

edit: hedep sayesinde oyunu öğrendim ama simon benim gözümde oyundan bağımsız olarak hala aynı simon. çocukluğuma inmek lazım azizim.
hesabın var mı? giriş yap