• bir büyücü yamağı'nın maceralarını anlatan icon-adventure tarzındaki oyun ince ve gerçekten güldüren esprileri, zor olmayan bulmacaları ile oyun tarihimize eklenmiş, beklenen bi oyun olma özelliği kazanmıştır... içinde bir kaç kez (bkz: simon der ki) esprisi geçmektedir.
  • bir bolumunde buyucu olduklarini kabul etmeyen buyuculere cevap olarak "madem buyucu degilsiniz, ozaman nicin pointeri uzerinize getirdigimde "buyuculer" yaziyor?" deyip hepsini morartiyorsunuz.
  • grafiksel benzerlik olarak goblins'e benzeyen bir oyun.. 320x200, renkli oyun işte daha ne olsun.
    (bkz: goblins)
  • elvira 1, elvira 2, waxworks, personal nightmare gibi zamaninin sayili korku adventure oyunlarını yaratmış ingiliz firmasi horrorsoft'un adventure dunyasina en güzel armagani.
  • simon merdiveni alıp şapkasına koyduğu zaman (?)
    - iyi ki şapkam büyükmüş
  • muhteşem çizilmiş mekanlarıyla, dakikalarca süren ve her cümlesiyle ayrı yaran diyaloglarıyla, büyülü arayüzü, sıcacık atmosferi ve en önemlisi inanılmaz müzikleriyle bende derin izler bırakmış oyun... yıl olmuş 2007 benim cep telefonum hala simon the sorcerer main theme ile çalıyor, daha ne kadar akılda kalabilir ki...

ayrıca http://www.youtube.com/watch?v=hgyptneq8gw adresinden longplay şeklinde izlenebilir. yetişemeyen nesiller "bu ne lan" diyebilse de belli bir kuşağın gözünden yaş getirmesi muhtemeldir.
  • iphone uyarlaması berbat olan süper eğlenceli adventure oyunu. gecelereri uyku tutmadığında alırım telefonu elime, açarım oyunumu diye indirdim. hem kontrolü zor, hem de oyun donup kalıyor bazen. ama oyun o kadar keyifli ki, o dondu ben tekrar açtım, yılmadım, bitirdim..
  • gece gece akla gelen heyecan verici güzel oyun, tekrar yükleyebilecegim linki bilen varsa yesillendirsin
  • gelmis gecmis en iyi adventure oyunlarindandir kanimca. bu havayi artik pek yakalayamiyorlar. en son thimbleweed park biraz bu guzellikteydi. ama daha fazla ornek de veremiyorum.

zaten thimbleweed park'i yapanlar da monkey islan'i yapan vatandaslar. adam 7'sinde neyse' 70'inde de o anlayacaginiz.
hesabın var mı? giriş yap