şükela:  tümü | bugün
 • adam yates in ikiz kardeşi ingiliz bisikletçi. şu aralar orica greenedge takımında gelecekte team sky da görebiliriz.
 • vuelta al pais vasco 2015'te genç bisikletçi klasmanının şampiyonu olarak beyaz mayoyu kazanan orica greenedge'in 22 yaşındaki büyük britanyalı bisikletçisi. sarı mayoyu 46 sn farkla kaçırdı.

  ikiz kardeşi adam yates, geçen sene 50. cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu kazanmıştı.
 • geçtiğimiz sene kardeşiyle birlikte geldiği ülkemizde cumhurbaşkanlığı bisiklet turuna renk katan bisiklet sporcusu.
  bu yıl tour of turkey'e katılıp katılmayacağını bilmediğim sporcu.
 • criterium du dauphine 2015'te genç bisikletçi klasmanının şampiyonu olarak beyaz mayoyu kazanan orica greenedge'in 22 yaşındaki büyük britanyalı bisikletçisi. sarı mayonun 1 dakika 33 sn gerisinde, turu 5. sırada bitirdi.

  geleceği çok parlak. bu yaşta büyük işler yapıyor.
 • takımı orica-greenedge'in yaptığı açıklamaya göre doping testleri pozitif sonuç vermiştir; oysa ki geleceği parlak diyorduk.
 • paris-nice 2016 sonrası yapılan doping testi pozitif çıkan 23 yaşındaki britanyalı bisikletçi. takımı orica–greenedge'in iddiasına göre, yates'in astım problemlerinden dolayı aldığı ilacı takım doktoru anti-doping testinde belirtmiş ama doktor, tedavi amaçlı kullanım serbestliği konusunda talepte bulunmamış. bu nedenle uci, testi pozitif değerlendirip geçen hafta takıma haber vermiş.

  gökhan gönül olayı gibi olmuş sanki. eğer gerçekten böyle olduysa doktorun yaptığı büyük salaklık. tabi gerçekten böyle olduysa.

  https://twitter.com/…poru/status/725825775518228480

  edit: criterium du dauphine 2016'ya katılacakmış.
 • kasıtlı olmadan anti-doping kural ihlali nedeniyle 4 aylık ceza alan bisikletçi.
 • 2018 giro yu domine eden bisikletci. gerçekten hayean birakiyor kendine. froome gibi mekanik degil duygularini gosteriyor, ara sprintten 3 saniye icin savasiyor. tek eksigi tabi ki zamana karsi. girodaki uzun zamana karsida dumoulin in basina bir sey gelmesi icin dua edecektir.
 • froome geçen yıl tour-vuelta dublesi yaptığında şunu yazmıştım:
  (bkz: #70704453)
  sonra meşhur skandalı patladı.

  şimdi aynısını yates yapıyor. kariyer seyrine çok ters bir performansı var. kardeşi aynı dönemde 2 dakika yiyor california'da, bu mamalı pembe formayla 3 etap alıp 2'sini de almış kadar götürüyor.

  oğlum mama alıyorsan da bu kadar belli etme be. bunun da ne aldığı çıkar elbet.

  ek: kraliçe etabında patladı. hemen pm'ler geliyor haklı olarak ehehe.

  normalde bisikletçilerin 3 haftada ortaya koyacakları toplam performans 3 aşağı 5 yukarı belli. bisiklette mucizelere yer yok. doğal olarak bu sınırı anormal derecede aşanlara bisikletseverler olarak, sporun kirli geçmişinin de etkisiyle kötü gözle bakıyoruz.

  simon için de, bu performansını 3. haftanın sonuna kadar devam ettireceği kabulüyle yorum yaptım. ama adam gerçekten kendini kraliçe etabı öncesinde tüketmiş. eğer performansı devam etseydi mamalandığı kesindi. ama şu an, yalnızca gücünü erkenden tüketmiş bir acemi olduğu ortaya çıktı. dediğim gibi, fizyolojik olarak normallerinde gittiği sürece o performansı tüm turda sürdürmesi çok şüpheli olurdu.
 • 2018 vuelta şampiyonu , froome ve team sky olmasa bisiklet sporu bu sene sadece kendisini konuşurdu.