şükela:  tümü | bugün
 • bir ekşi sözlük yazarı. inanılmaz tatlı bir yazar. eski yerel golf takım arkadaşım. silivri yolu, 4.km'de arazide golf oynarken tanıştığım insan.
 • oldu olası nicklerini hep cm'de var olan ancak gerçekte var olmayan adamlardan seçen, fm-cm en önemlisi futbol manyağı olan, fanatik galatasaraylı olan ancak türkiye'de pek fazla olmayan objektif değerlendirmeler yapan insanlardan olan, tatil yörelerinin aranılan adamı, bayburtlu hatunların odasına posterlerini asttığı zat-ı muhteremdir kendisi.

  bir yıldan fazladır bana bira borcu var, tez zamanda alacağım kendisinden.
 • kendi çapımızda eğlendiğimiz bir sözlük deneyiminden sonra başlamıştır birbirimizle tanışmamız. lakin bu 2-3 aylık kısacık süreçde, her seferinde kendisiyle muhabbet etmekten keyif aldığım ender kişiler arasına girmeyi başarmıştır.

  çaylaklık dönemimde, mallığımdan mütevellit, sıkça "naber lan lanetli" geyiklerine maruz kaldığım, lakin tüm o dalga geçmelerine rağmen, yazar olmama da en çok sevinen şahıstır. hatamı düzeltmeme önayak olan ve uçurulmamı engelleyen de kendisidir ayrıca*.

  (bkz: god bless you)
 • yolda top görüp bomba diye karakola götürmüş futbol izleyicisi. belli ki çocukken mahalle maçlarında hep oynatılmayan ya da kaleciliğe mahkum edilen yeteneksiz, şişko çocuktu bu. kalıbımı basarım buna. aynı zamanda hz. mancini ekolünün baş şakşakçılarındandır. öyle ki bu şahsa şak şak yapıcam diye galatasaray formasındaki 3 yıldızdan 1'ini sahibi olan, türk futbolunun yaşadığı tüm başarıların altında imzası olan, 3 sezon önce yerin dibine vurmuş takımı yeniden bu noktalara getiren yagane isim olan imparator fatih terim'i bile itin götüne sokabilecek kadar nankördür kendisi. toptan çakmaz, çakanı da hazmedemez, küfürler yağdırır. bu kadar da terbiyesizdir bu herif. muhtemelen 2010-2011 sezonunda galatasaray küme düşme potasına yaklaştığı dönemlerde ''ben futbolu fazla takip etmem. takım tutuyor musun dedikleri zaman galatasaraylı'yım derim o kadar'' modundaydı bu ergenliği sorunlu geçmiş, futbolu sanal alemdeki fm oyunu kadar basit sanan arkadaş. şimdi 2-3 sezondur iyiyiz ya, en qral (kral değil ama dikkat) galatasaray taraftarı olmuştur arkadaş. seneye şampiyonlar ligine gidemesin takım ya da 2-3 sene şampiyon olamasın görün bakın yine nasıl futbolu sevmez hale gelecek. o değilde buna sorsan galatasaray mutlaka maxim tsigalko ya da hadzi mehmedovic'i transfer etmeli sezon sonu der...
 • aha şu saçmalığı sıçan futbol bilgini, aynı yöntemle bu nick altına da sıçmaya gelmiş:

  (bkz: #40737584)

  bulunsun şurada da kendini ''futboldan çakan adam'' ilan edenlerin ne kafada yaşadıkları anlaşılsın.

  fakat edit yapmadan önce daha güzel idi. euro 2014 falan dediydi. tüm mizahını yitirdi bu haliyle.
 • kendisine ergen diyenler, eminim ki kendisinden yaşça bayağı küçük elemanlardır. renkdaş veya fikirdaş olmadığı bir insana karşıt görüş belirtemiyorsa bir insan, ancak ergen vs. der işte, maalesef vaziyet bu halde sözlükte. (kaldı ki kendisi, hiçbir spordan hazzetmediğim halde oturup futbol ve formula 1 konuşabildiğim tek insandır) ilgi duyduğu alanlarda birikimi muazzam birisidir, bunun çok azını buraya yazdığını düşünüyorum, yakından tanıdığınızda bilgi-birikimin farkını anlarsınız :)

  ayrıca, ekşide tanıdığım en kaliteli insanlardan biridir. oturup kafa dağıtma şansımız oldu, bu adam hem laftan anlar hem de halden anlar. ayrıca george carlin'i tanımama vesile olmuş yazardır.
 • (bkz: semih kaya /@vatanbolunmez)

  (bkz: burak yılmaz /@vatanbolunmez)

  (bkz: selçuk inan/@vatanbolunmez)

  (bkz: fatih terim /@vatanbolunmez)

  (bkz: galatasaray /@vatanbolunmez)

  ben bunları 2012 yılında yazarken ,bu adamları yere göğe koyamayanlar beni futbol cahili, trol olmakla suçlayanların şimdilerde yazdıklarına bakmanızı rica ederim.

  kim cahilmiş acaba sevgili ergen.
 • "link ölmüş"mesajının sonuna güncel linki ekleyen, yardımsever ve sözlüğe değer katan bir sözlük neferi. joe pesci onu korusun.