şükela:  tümü | bugün
 • eski bir dost gibidir simply red. yanında hiç sıkılmazsın, aradan yıllar geçse de kaldığın yerden devam edebilirsin, her duygu haline uygun bir şarkısı muhakkak vardır.
 • dağılmışlardır. sözü uzatmaya gerek yok. seveni zaten çok sever burada uzun uzun anlatmanın da faydası yok. hucknall'cığım solo albümlere başladı başlamasına ama olur gibi oluyor, olamıyor. en iyisi midir bilemem ama benim en sevdiğim albümü life'tır. baştan sonra bir şarkı gibidir. ondan sonra en sevdiğim albümleri olan stars'ın kapağında aslında hucknall'ın zarif bacakları yer alacakmış ama 'olmaz, çok tuhaf olur' diyerek son anda adamcağıza bilgisayarda kot pantolon giydirmişler. bir daha hangi grup bana böyle gudik ama önemli bilgiler hediye edecek?

  onların dağılması bana kendimi biraz daha yaşlı hissettirdi, çok üzüldüm diyemem ama üzüldüm.

  ne güzel demiştin: god is the universe and universe is you.

  seni seviyorum simply red, tekrar birleş olur mu? tekrar liseye döneyim ve senin albümlerini alayım. belki ilk aşkımla da karşılaşırız kasetçide, kim bilir...
 • örneğine nadır raslanan guruplardan biri.
  23 yıldır birlikte müzik yapmışlar,13 albüm yayınlamışlar,silinmemişler,kendilerini yenilemişler.bu zor sektörde tutunmayı bilmişler ama bunu ucuza kaçmadan samimiyetle yapmışlar. tüm bunların ardından zirvede bırakacağız diyorlar,bence en iyisini yapıyorlar ama zordur bunu yapmak arkadaşım onuda söyliyelim. bunu ben demiyorum tarih diyor. michael jordan bunu yapamadı,genesis,the police paşa paşa geri döndü. bir kere zirvenin tadını alınca zordur bırakmak. simply red olmazda ''red red hucknall'' olur o başka. bekleyip görmek gerek.
 • 1985 yilinda mick hucknall tarafindan $ekillendirilmi$, 1990'lara kadar gayet kaliteli $arkilar yapan, sonra ise mick'in abayi yaktigi hatunun mick'i terk etmesiyle, tuhaf albumler cikarmaya baslami$ bi gruptur.
 • isminin hikayesi oldukca ilginc olan gruptur. rivayet söyledir ki: grubun kurucusu mick hucknall ilk kez sahneye cikacakken adin ne demisler; cocuk da 'red' demis. birazdan kendisini sunacak sunucu anlamamis. 'nasil red cocugum' dediginde bizim hucknall 'simply red ustacim' demis (yani bildigin, basbayagi red iste). bunun üzerine sivrizeka sunucu bayanlar baylar iste karsinizda 'simply red' deyiverince adamin dolayisiyla grubun adi simply red olarak kalmistir.

  bu enteresan ve can alici bilgiden sonra eklemek gerekir ki, 2003 temmuzunda harbiye acikhavada verdikleri konser cok basarili gecmistir. mick amca cok mutevazi bir adamdir, yillardir güzel sarkilar yapmaktadir.

  kanimca grubun en basarili sarkilari so beautiful ve your mirror'dur. blue ve love and russion winter albümleri disindaki tüm albümleri cok dinlenilesidir. zannimi en mutlu eden en cok satmis olmasi muhtemel albümleri stars'dir.

  ayrica (bkz: something got me started)
 • muzikal anlamda cok bilindik olan ama icinde bulundugu kaliplari zaten kendisinin yaratmis oldugu grup.ozellikle something got me started ve stars ile bir cok hayata nufuz etmistir.kendini geri planda tutmus olmasina ragmen muzik tarihinin onemli gruplarindandir.muzik kariyerleri boyunca ilginc denemeler yapmislardir.bu denemelerden ozellikle fairground zamani cok oncesinden yakalamistir.90li yillardan sonra muziklerindeki farklilik dikkat cekmektedir. simply red sevicisi olan bazi kesimlerde yeni calismalari takdir gormese de , farkli muzikal cevrelerde bu kadar zaman sonra kendini yenileyebilmis , hala ayakta ve hala farkli olsa da iyi muzik yapabilen gruptur.diskografisini vermek gerekirse...

  love and the russian winter
  1999

  blue
  1998

  greatest hits
  1996

  life
  1995

  stars
  1991

  men and women
  1991

  new flame
  1989

  picture book
  1985
 • the only thing i ever wanted
  was the feeling that you ain't faking
  the only one you ever thought about
  wait a minute can't you see that
  i wanna fall from the stars
  straight into your arms
  i, i feel you
  i hope you comprehend...
 • manchester doğumlu vokalist mick hucknall tarafından 80'li yıllarda kurulmuş grup...
  mick hucknell, simply red'den önce frantic elevators grubunun bir üyesiydi.
  1983'te dağılan bu grubun ardından hucknell, simply red'i kurdu.
  simply red ilk başta hucknell'in dışında ojo, mog, dave fryman ve eddie sherwood'dan oluşuyordu.
  fakat daha sonra electra plak şirketiyle anlaşan grup, üyelerini de yeniledi.
  hucknell'in dışında gruba tony bowers, fritz mcintyre, sylvan richardson ve chris joyce katıldı.
  ilk albümleri picture book ingiltere listelerinde 2 numaraya yükseldi.
  bundan sonra gelen parçalarında umduğunu bulamayan grup, bir cover olan holding back the years ile yeniden ikinci sıraya yükseldi.
  bu kez amerika'da da listeye giren "holding back the years", gruba uluslararası tanınmışlık sağladı.
  grubun bir sonraki albümü men and women hucknell ile eski motown plak şirketinin kompozitörü lamont dozier'in ortak çalışmasıydı.
  simply red'i zirveye taşıyan a new flame albümü oldu.
  bu albümdeki belleklere yer eden if you don't know me by now şarkısı ikinci sıraya kadar yükseldi. 1991'deki stars albümünde ise, grubun alışılmış soul sound'unun dışında sınırlı da olsa hip-hop esintileri de vardı ve bu albümle bu kez birinci sıraya yükseldi...
  1995'de "life" piyasaya çıktı ve yine çok iyi bir satış yakaladı.
 • kolayca kirmizi
 • soul müziği iyi yapan ingiliz grup. zaten bu müzik işini ingilizden iyi yapan yok gibi birşey var ortada kanımca.dinlendikçe dinlenesi greatest hits albümlerinin edinilmesi rica olunur. yok yok, valla para kazanmıyorum bu işten.