şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dün akşam yediğimiz 6 kişilik yemek sonrası herkes kendi hesabını kendi ödediği için arkamızdan "bunlar da cok uğraştırdı yaa" diye konuşan garsonları barındıran lokanta. ayrıca sanki bir an önce kalkın gidin derler gibi siz yemeğinizi bitirdiğiniz salise tabağı önünüzden ışık hızlı ile alıyorlar. sürekli bi masa toplama hâlinde geçen yemekten bir şey anlamadım.

  salata, patates kızartması, cacık, kaşarlı mantar, çay ve irmik helvası ikramlarına laf yok.
 • dün mithatpaşa şubesinde arkadaşlarımla beraber iftar yaptığımız lokanta. salatası, mezesi yemeği güzeldi, sonunda gelen semaverde çayla beraber sohbette çok iyi ilerledi.

  lakin artık üç dört masa kalınca garsonlardan biri bizlere bakarak ; "bunlarda yatıya kaldı herhalde" dedi. bunu duyunca biz hesap isteyip kalkmak zorunda kaldık. tabii bunun üzerine bahşiş bırakmamızı beklemesinler zaten. bir daha da adımı mı atmayacağım mekandır ayrıca.
 • sezenler şubesi hala böyle işletmeler kaldı mı dedirten kebapçı zinciri. gerçek güleryüz, saygı, ilgi, sanki 80'lerde takılıp kalmışlar. iyi de yapmışlar.
 • kocatepe camii'ne çıkarken sağda masabaşı kebapçısı'nın yanındaki aspavadır.

  hunharca yer ve sonunda semaver çayla birlikte ikram edilen irmik helvası, künefe ve dondurmayı imha edersiniz.

  buna rağmen hala dümdüz kebapçıya giderek sadece yediği içtiğinin parasını ödeyen adamlar var. cidden çok enteresansınız lan.
 • şimşek aspava'nın cepa şubesinde bugün * yemeğimizin bitmesine çok yakınken salata tabağının yanında çiğnenip konulmuş bir sakız vardı. şube sorumlusunu çağırdık ve sıklıkla üzüntüsünü belirtti. çayı, tatlıyı yemeden hemen kalktık. şube sorumlusu, hesabı ödemememizi teklif etti ancak teklifini reddedip ödedik. bu karşılaştığımız durum hesap ödememekle ya da tatlı ısmarlamakla giderilecek bir durum değil. bu bizim karşılaşabildiğimiz bir hata. peki ya karşılaşamadığımız durumlar? tabaklar kontrol edilmeden geliyorsa bu tabakların ya da mutfağının temizliğinden ne kadar emin olabiliriz?
 • beyti için şu dakika yoluna çıktığım kebapçı. gözüm döndü, gidiyorum. arada olur böyle ufak şımarıklıklar. swh.