şükela:  tümü | bugün
 • sin city filmini üçleme olarak yapmaya karar veren frank miller'in ikinci filminin adı. film bu yaz* çekilmeye başlanacak ve yönetmen robert rodriguez'in son anda yaptığı açıklama ile marv* karakteri de bu filmde olacakmış.
 • 2006 yılından beri beklenendir, muhteşem atmosferiyle zevkten coşturacak bir film olacaktır yine. yardımcı yönetmen olarak quentin tarantino'yu yine görmek güzel olurdu.

  machete kills'le birlikte posteri yayınlanmıştır.
 • üç boyutlu çekilecek filmdir. bu şekilde çekilmese şaşardım. hem çizgi-roman stili, hem üç boyut nasıl olacak, bilemiyorum. aklıma yatmadı bu tercih. neyse... yönetmen, jessica alba ve mickey rourke ile anlaşmış. alba zaten son zamanlarda paso rodriguez filmlerinde yer alıyor. rosario dawson da filme dahil olacakmış. clive owen yoğunluktan ötürü filmde yer almayabilir. bakalım başka kimler dahil edilecek filme.
  filmi miller ile rodriguez beraber yönetecekler. tarantino django'nun çekimlerini bitirirse belki bir kaç sahneyi çeker. neyse... merakla bekliyoruz filmi. umarım en az ilki kadar iyi olur. sonuçta 2006'dan beri bekleniyor bu film. kötü bir film ortaya koymak gibi bir hakları yok bana göre.
 • empire sinema dergisi kendisi hakkında bir afiş yayınlamıştır:

  http://www.empireonline.com/…-for-teaser-poster.jpg
 • yorumumum üzerinden bir gün geçmeden clive owen'ın filme dahil olduğu açıklandı. kadro yavaş yavaş tamamlanıyor. owen'ın filmde yer alacak olmasına sevindim. aktör epey yoğun ama anlaşılan sin city'ye vakit ayırmayacak kadar da değil.

  http://blogs.indiewire.com/…me-to-kill-for-20120520
 • frank miller'ın yazdığı sin city serisinden the hard goodbye, the big fat kill, that yellow bastard ve family values hikayeleri kullanılarak yapılmış sin city filminin ikincisi olarak biliniyor. ilk filmdeki muhteşem kadronun çoğunun bu filmde de olacağı duyuruldu. ama yine bir hikayeler karmaşası olmayabilir çünkü serinin ikinci kitabında zaten tüm karakterlerin ufak rolleri var. mesela marv'ın ava lord'u kurtarırken dwight'a yardım etmesi. ayrıca sin city filminde a dame to kill for'dan dwight'ın ava'yı kurtarmak için kullanacağı marv hakkında söylediği bir replik kullanılmıştır. ilk defa göreceğimiz ava lord karakteri için seçmeler yapılıyor. şimdiye kadar amy adams, rose mcgowan, angelina jolie, salma hayek, michelle williams, elizabeth hurley, helena bonham carter ve rachel weisz'e teklif gitmiş. bana kalırsa salma'nın vücudu ve angelina'nın yüzü ava lord ile birebir uyuşuyor. bunun yanısıra filmde johnny depp'in de olacağı söylenmiş. ama hangi rolde olacağı kesinlikle bir tartışma konusu çünkü ona uygun tek rol dwight iken o rolü tekrar clive owen'ın oynayacağı duyurulmuştur. uzun süredir beklenen filmde yönetmen koltuğunu frank miller ile birlikte robert rodriguez paylaşıyor. ilk filmdeki gibi quentin tarantino'nun misafir yönetmen olup olmayacağı bilinmiyor ama ben dahil çoğu sin city hayranı bunu umuyor çünkü o üçlü tekrar birleşirse ortaya kötü bir şeyin çıkması gibi bir ihtimal söz konusu bile olamaz.
 • en çok ava lord'u kimin canlandıracağını merak ettiğim film. karakter angelina jolie'ye bakılarak çizilmiş gibi duruyor aslında.
 • içimden bir his ilk filmin klasının yanına yaklaşamayacak, sönük ve boktan bir film olacak diyor. ayrıca oyuncu kadrosunda gözlerim josh harnett ve bruce willis'i aramadı değil. şu sıralar senede 78 farklı filmde oynayan bruce willis seve seve oynar, sıkıntı çıkmaz açıkcası. gerçi hartigan'ın akıbeti malum dersek, coş mutlaka olmalı. bulunup getirilmeli.

  aslında bu sin city olayını çok garıştırdılar. ilk filmi takiben 2007 ve 2009 tarihlerinde ikinci ve üçüncü filminin geleceği duyrulmuştu diye hatırlıyorum. sonradan onlar yalan oldu birer birer. uzun süre ses çıkmayınca da çekmekten vazgeçtiler diye düşünmüştüm ama sekiz yılın ardından ikincisini getiriyorlar şaka maka. neyse iyidir iyi. nancy'yi tekrar görmek bile yeterli olur neticede.

  (bkz: #29848296)

  not : ulan o değil de şimdi farkettim, sürekli sabah 05.00 sularında aklıma düşüyor hatun.

  edit : beklediğim gibi bruce willis kadroya katıldı. josh harnett bekliyordum, şapkadan joseph gordon-lewitt, ray liotta filan çıktı. sözlerimi geri alıyorum arkadaşlar, bu film olur.
 • kadrosuna goodfellas, identity ve hannibal' dan hatırlayacağımız ray liotta' nın, entourage' ın meşhur ari gold' u jeremy piven' ın ve juno temple' in katıldığı açıklanan film.