• bruce willis'in hartigan olarak geri döneceği film. ilk filmdeki kadronun büyük kısmı dönmüş oldu böylece (michael clarke duncan ise hayatını kaybettiği için rolünü dennis haysbert aldı sadece). kadronun oradan dönmeyen kısmının yerine ise josh brolin, joseph gordon-levitt, ray liotta ve jeremy piven geldi. kalanı spoiler.

--- spoiler ---

- levitt filmde bir kumarbazı canlandıracak, "yanlış kişiyi" yendiği için başına "çok kötü şeyler" gelecekmiş. ilk filmdeki elijah wood gibi, şöyle bir görünüp kaybolur herhalde.
    - dwight rolünde clive owen dönüyor. ancak kendisinin biraz trajik bir öyküsü var ve yüzünü değiştirmek durumunda kalıyor. değişmeden önceki halini ise josh brolin canlandıracak.
    - filme adını veren öyküden ava lord'umuzun kim olacağı hala belirsiz.
    - ilk filmde ölmüş karakterlerin geri gelmesinin sebebi filmin bir prequel olması.

--- spoiler ---

robert rodriguez, filmin ilk hikayesinin çekimlerinin tamamladığını belirtmiş. diğer hikayelerin de bir kısmı çekilmiş ama hala oyuncuların hepsi belli değil. bunun sebebi filmin tamamında yeşil ekranın kullanılıyor olması. ilk filmdeki gibi, aynı sahnede rol alan oyuncuların bazıları sette hiç karşılaşmıyor bile.
  • ava lord'umuzu eva green'in canlandıracağı film.
  • büyük bir hışımla beklerken, o hışmımın azalmasına neden olan filmdir. über olacağına inancım tamdır.
  • 2005'e göre dehşet gelişen özel efektlerle beraber izlenmesi ayrı bir keyifli olacak dedirtendir. ilk film o yıllarda büyüleyici gelsede 2013 kafasıyla izlendiğinde pek bir olayı kalmıyor.
  • heyecanla beklediğim efsane filmin ikincisi. bakalım bunu kaç defa izleyeceğim
  • 22 aralık 2014'de vizyona girecek filmin adı (bkz: sin city a dame to kill for) 'dur.. kaç senedir merak ile beklemekteyiz..
  • harvey weinstein*', new york times’a verdiği röportajda dizi projesinden bahsetmiş. bu filmin çekimlerini bitirdikten sonra frank miller ve robert rodriguez'in de dizi projesine dahil olmasını ve dizinin filmin yayınlanmasından hemen sonra başlamasını istediğini de belirtmiş. bu hızla giderse projede yer alacak oyuncuları da sayar herhalde 1 haftaya, bay weinstein.
  • 2014'ün yaz ayında gösterime gireceği kesin olarak açıklanan frank miller filmi. koltuk yönetmeni olarak tekrardan tarantinoyu görür müyüz meçhul. cast'de gözüme çarpan ilk isim ise lady gaga oldu. hayır, lady gagayla taşak geçmeyeceğim. çünkü en son "heath ledger'dan joker mi olur amk" dediğimi hatırlıyorum. joseph gordon-levitt, bruce willis, mickey rourke ve jessica alba'yı beraber tekrardan izlemek çok psikopat bir şey olacağa benziyor. ancak aklıma takılan şey ise aşağı yukarı aynı zamanlarda gösterime girecek olan batman vs superman filminde de büyük olasılık oynayacak olan joseph gordon. hatırlarsınız ki batman'in son filminde de oynuyordu ve can alıcı bir rolü vardı. adamı piç gibi bırakmazlar herhalde diye düşünüyorum. imbd castında gözükmüyor. başka biri mi oynayacak nedir bilemedim. benim dertlerim böyle şeyler işte.

edit: tamamen iyi niyetimden ötürü spoiler verdim. affola.
  • ilk fragmanı düşen film.

http://www.youtube.com/watch?v=rifqhn_ul0m
  • tıpkı 1. filmin fragmanında olduğu gibi devam filminin fragmanında da 10 numara bir parça kullanmışlar.

buyrun burdan yakın dinlemek için...
hesabın var mı? giriş yap