şükela:  tümü | bugün
  • filmde fanny ardant ve victoria abril de yer almaktadir.
  • 2001 yılı mahsulu agustin diaz yanes imzalı komedi filmi.

cennet - cehennem, melek - şeytan klasik ikilemleri üzerinde oynayarak kotarılmış senaryosu ile başarılı bir komedi. oyunculuklar üst sınıf. bir de filmde, victoria abril manny'nin annesinin fotoğrafını albüme koyar. bu fotoğraftaki kadın pilar bardemdir. javier bardemin aktris annesi.
  • penelope cruz bu filmde bana çok çekici gelmiştir. bu filmden sonra ünlenmiş olması muhtemeldir. demian bichir de çok iyiydi. victoria abril'i ise pek beğenmedim. gael garcia bernal de fazla ortalarda görünmese de göründüğünde de pek birşey yaptığı yoktu. ama sırf penelope için zevkle izlenecek bir filmdir.
  • "tanrıdan haber yok" şeklinde türkçeye çevrilen filmde manny adındaki bir boksörün ruhunu metafiziksel bir savaşın ortasında bulması anlatılıyor. yazan ve yöneten ise agustin diaz yanes.
  • gizli bir hazinedir bu film.
  • başrollerini penelope cruz, victoria abril ve jero garcía'nın paylaştığı 2001 yılı yapımı ispanyol filmi. film, annesinin duası üzerine çaptan düşmüş bir boksörün ruhunu kurtarmak üzere görevlendirilen bir melekle, onu cehenneme götürmek üzere dünyaya gelen bir ajanın hikayesi.sıradan bir melek hikayesi olmayan filmimiz, politik göndermelerle ve metaforlarla dolu..izlemesi keyifli bu yapımı öneriyor ve iyi seyirler diliyorum.

meraklısına not: bir arkadaşın yukarıda yazdığı gibi penelope cruz bu filmiyle ünlenmemiştir. 1992 yılı yapımı ve ispanyanın oskar adayı belle epoque filmiyle yıldızı parlamıştır.