• nedense son dönemde aranilan isimlerin basinda geliyor.demet ve zeynep casalini nin ardindan izelin de onunla calistigi hatta yeni albümünde tüm sarkilarin sinan akcil e ait oldugu söyleniyor.anlasilan o ki izel (cok gerekliymis gibi) yeni altan cetin ini yaratmaya cabasinda,akcil in yaptiklari altan cetin den cok farkli yine de zeynep casalini nin albümü gösteriyor ki bir albüm boyu sinan akcil e siginmak köseye sikismak demek.neredeyse tüm sarkilar 'ask buysa' ya da 'yasamak buysa' diyor.peki ya böyle degilse*ne yapmali bu sarkilari dinlememekle mi yetinmeli yok'sa' yok mu saymali.
  • zamanında erol altacadayken hocalara karşı takındığı yılışık tutumdan dolayı herkese illallah getirtmiş, üstünede ben konservatuar okiicaaam diye olur olmaz yerde ağlama krizine beş kala hale girmiş gubidik. en nihayetinde müzik yaptığını sözlükten okudum. bu kadar afra tafra izel'e şarkı yapmak için miydi diye düşünüyor insan.
  • bir afra bir tafradir hali tavri. son donemlerde turkce pop camiasindan kendisine duyulan talebi sanki, madonna 'nin william orbit 'e gitmesi gibi kendince yorumlayip, oyle yasamasi da bu tavirlarina tavir takar. sirf kendi yarari icin imzalayacagi eserlerin telif bildirimlerini bekletir de bekletir, sanirsiniz ki bulunmaz hint kumasi ile karsi karsiyasiniz.
  • "müzik dünyasının yeni uzay heparisi" olarak adlandırılan genç ve yetenekli müzisyen/aranjör kişi. pozitif enerjisini başkalarına da aktarabilen ender insanlardan biridir. son dönemde adından sıkça bahsedilmesinin sebeplerinden biri de izel'in son albümünde başarılı aranjman ve bestelere imza atmış olmasıdır. babası saim akçıl da türk müziğinin önemli müzisyen ve orkestra şeflerinden biridir.
  • okulda kendi görüntüsünü görebildiği camların karşısına geçip dakikalarca saçlarında milimetrik düzeltmeler yaptığını hatırladığım kişi. bir televizyon programında sanem çelik'le görülmüşlüğü vardır, tabi aile dostları da olabilir.