şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saim akçıl'la akraba olduğundan şüphelendiğim müzisyen kişi.
 • saim akcil'in ogludur kendisi.
 • zamanında saint benoit okul orkestrası'nın klavyecisi olan, sadece sarışın olan hiç yakışıklı olmadığını düşündüğüm insan.. şimdilerde yaşarın herşeyi kendisi.. zaten yaşar ne ki herşeyi ne olsun die düşünülebilen şahıs..
 • nedense son dönemde aranilan isimlerin basinda geliyor.demet ve zeynep casalini nin ardindan izelin de onunla calistigi hatta yeni albümünde tüm sarkilarin sinan akcil e ait oldugu söyleniyor.anlasilan o ki izel (cok gerekliymis gibi) yeni altan cetin ini yaratmaya cabasinda,akcil in yaptiklari altan cetin den cok farkli yine de zeynep casalini nin albümü gösteriyor ki bir albüm boyu sinan akcil e siginmak köseye sikismak demek.neredeyse tüm sarkilar 'ask buysa' ya da 'yasamak buysa' diyor.peki ya böyle degilse*ne yapmali bu sarkilari dinlememekle mi yetinmeli yok'sa' yok mu saymali.
 • zamanında erol altacadayken hocalara karşı takındığı yılışık tutumdan dolayı herkese illallah getirtmiş, üstünede ben konservatuar okiicaaam diye olur olmaz yerde ağlama krizine beş kala hale girmiş gubidik. en nihayetinde müzik yaptığını sözlükten okudum. bu kadar afra tafra izel'e şarkı yapmak için miydi diye düşünüyor insan.
 • bir afra bir tafradir hali tavri. son donemlerde turkce pop camiasindan kendisine duyulan talebi sanki, madonna 'nin william orbit 'e gitmesi gibi kendince yorumlayip, oyle yasamasi da bu tavirlarina tavir takar. sirf kendi yarari icin imzalayacagi eserlerin telif bildirimlerini bekletir de bekletir, sanirsiniz ki bulunmaz hint kumasi ile karsi karsiyasiniz.
 • itü türk müziği devlet konservatuarında ders veriyor. izel'le beraberlermiş şuan. yazık ediyor kendisine, aslen çok tatlı birisidir.
 • okulda kendi görüntüsünü görebildiği camların karşısına geçip dakikalarca saçlarında milimetrik düzeltmeler yaptığını hatırladığım kişi. bir televizyon programında sanem çelik'le görülmüşlüğü vardır, tabi aile dostları da olabilir.
 • hatırladığım kadarıyla klasik müzikten pek hazmetmeyip asiliği sebebiyle konservatuvarda tutunamamış, yaptığı işlerle sürekli türk pop camiasının gündemine gelmekle meşgul olan besteci ve aranjör şahıs.
  (bkz: duvar)
  (bkz: dokunma bana)
  (bkz: beni koyup gitme)
  (bkz: gamsız hayat)
  (bkz: bir dilek tut)
  (bkz: anlayamazsın)
  (bkz: indir)
 • baktım da pek iyi şeyler yazılmamış hakkında. doğrusu toygar ışıklı gibi bir adam bekliyordum, şaşırdım biraz. biri bana gelsin'i sipariş etmişim gibi yazdığı için teşekkür etmeye gelmiştim bir iki güzel sözle süsleyip. şarkı hala harika ama fikrimin şekli değişti tabii. artık; "sen ruhumun resmini yapabilir misin abidin?" diye sormuşum da, "benim adım sinan, ama şarkısını yapabilirim." diye cevaplamış gibi. teşekkürler.