• muazzez ersoy'un kendisine ithafen seslendirdigi parcadan bir kisim..

...
    sakın bir söz söyleme,
    yüzüme bakma sakın
    sesini duyan olur...
  • konser veriyor bir mekanda. kavga çıkıyor. ortalığı yatıştırmak için abimiz mikrofonu eline alıyor;

+türk müyüz!?
    -eveeeettt!
    +müslüman mıyız!?
    -eveeet!
    +o zaman kavga etmiyoruz bık bık bık...

benim için özeti yukarıdaki olay olan adam. buna bir de şarkı sözlerini ekle. ekledin mi? hah, bu adam dünyanın parasını kazanıyor işte. seni kendin, tanrı, adalet ve profiterollü dondruma ile baş başa bırakıyorum moruk.
  • eskiden walkman denen bi alet vardı, -walkmanden böyle bahsetmek de çok acı- bunun pilleri zayıfladığında sezen aksu'nun sesi, müslüm gürses'e doğru seyreder ama müslüm gürses kadar iyi de çıkmazdı, işte o aradaki pil zayıflığı sebebiyle çıkan boğuk ses bu şahsa aitmiş.
  • sık sık murat kurum'a verdiği destekle adından söz ettiren sinan akçıl, ekrem imamoğlu'nun kazanmasının ardından "tek dileğim; 4,5 yıl boyunca istikrar, huzur ve ülke menfaatleri için yaşamak. sizin de öyle olsun seçimler savaş değil, sevindirmeyin türkiye düşmanlarını" deyince seren serengil de "sen ne dönek adamsın" diyerek tepki gösterdi.

--- haber içeriği ---

şarkıcı sinan akçıl, cumhur ittifakı ibb başkan adayı murat kurum için seçim şarkısı bestelemişti.

akçıl'ın ibb belediye başkanı ekrem imamoğlu'nun kazanmasının ardından yaptığı paylaşıma seren serengil'den tepki gecikmedi.

"hepimiz türküz"

daha önce yaptığı "geceleri daha rahat uyumak için oyumu murat kurum'a" açıklamasıyla çok konuşulan sinan akçıl, sandıkların açılmasıyla instagram hesabından paylaşım yaparak "bir arkadaşım diyor ki 'istanbul gitti'. sanki bir diğer partiye oy verenler yunanistanlı. hepimiz türküz, türkiye cumhuriyeti için ve içinde yaşıyoruz. 4 buçuk yıl boyunca istikrar, huzur ve ülke menfaatleri için yaşamak tek dileğim sizin de öyle olsun. seçimler savaş değil, sevindirmeyin türkiye düşmanlarını" ifadelerini kullandı.

ne dönek adamsın

daha önce ekrem imamoğlu'nu destekleyeceğini açıkladığı için sinan akçıl'ın tepkisini çeken seren serengil, paylaşıma sessiz kalamadı.

akçıl'ın paylaşımını instagram hesabından yayınlayan serengil, "ya ne dönek bir adamsın. düne kadar kurum diyordun. ben ekrem bey'i destekledim diye 'acıyorum bu kıza' diyordun ne oldu? kurum'a bir beste yap bu kadar bez afişi boşa gitmesin. sana gelince çok şişmanlamışsın ama karakter hala çok zayıf" dedi.

--- haber içeriği ---

kaynak: ecem altan
  • inanılması güç bir sese ve yoruma sahip popçumuz.

sinan öylesi bir sese sahip ki, modern günümüzün bilgisayar teknolojisi bile sesini düzeltemiyor. sesi o kadar düz, ahenksiz, renksiz ve tonsuz ki inanılır gibi değil. belki de diğer kusurları düzeltirken sesi bu hale geliyordur orasını bilemiyorum. bunun dışında müzikle ilgili hiç bir eğitimim olmamasına rağmen sinan'ı dinlerken detone, şan gibi kavramların ne olduğunu kendi çıkarımla anladım. yetenekli ses sanatçılarının gerçekten büyük bir sese sahip olduklarını gördüm. sanata ve müziğe bakışım değişti, açıkçası teknolojiye de güvenim de biraz azaldı.
  • tv'de seyrettim;
    - ebru şallı'nın çocukları ile nasıl anlaşıyorsunuz ? diye sordular
    - türkçe !

diye cevap verdi. sonra esprisine bir güldü bir güldü.. o iki çocuktan daha ergen sanırım.
  • bana şarkı söyleme şevki veren insandır.

nasıl mı?

bi bu adamı dinliyorum.. bi kendimi dinliyorum..
    ulan, diyorum; bu adam, bu sesle, konser veriyorsa; ben dünya turnesine çıkarım.
  • özellikle güldüğü(gülümsediği, sırıttığı) zaman insanın içinde ağzının ortasına inşaat küreğiyle vurma isteği uyandıran adam.

kararı halkımız versin: http://goo.gl/adc8c
  • 5 kilosu diş olan adam.
  • zamanında erol altacadayken hocalara karşı takındığı yılışık tutumdan dolayı herkese illallah getirtmiş, üstünede ben konservatuar okiicaaam diye olur olmaz yerde ağlama krizine beş kala hale girmiş gubidik. en nihayetinde müzik yaptığını sözlükten okudum. bu kadar afra tafra izel'e şarkı yapmak için miydi diye düşünüyor insan.
hesabın var mı? giriş yap