şükela:  tümü | bugün
 • son yıllarda popüler olan birçok şarkının sözlerinin kendisine ait olduğunu savunarak dava açan 19 yaşındaki çetin tazeler’in iddialarıdır.
  iddiaya göre gülşen ya da sinan akçıl’ın adıyla piyasaya sürülen birçok eser, ona ait.

  başka bir çok sanatçıya şarkı sözü verdiği halde bunları kendi adıyla ortaya çıkarıp nemalanan gülşen ve sinan akçıl oldu.

  --- spoiler ---

  mahkeme dosyasına giren iddialara göre şu şarkılar çetin tazeler tarafından facebook üzerinden sanatçılara gönderildi: ”acısı bile bal, aşk cinayet sever, aşk, kendine müslüman, tesir altında, saklandım izlerinde, ırgalamaz beni, ara sıcak, yatcaz kalkcaz ordayım, aşktan sabıkalı…”

  mahkeme, mesam ve msg’ye yazı yazarak bu şarkılar için ne zaman kayıt yapıldığını sordu. gelen yazıda, şarkıların 2 yıl sonra besteci gülşen ve ozan çolakoğlu adına tescil edildiği bildirildi. bir bela, hasta, kraliçe, dön bana, mavi mavi, dev dalga, bize yeter, fark atıyor, her şey güzel olacak, gelemiyorum yanına, dönme dolap şarkıları da tazeler tarafından facebook üzerinden sanatçılara gönderildi.

  sanatçı sinan akçıl, ziynet sali’nin icra ettiği ”gelemiyorum yanına” şarkısını 9 ekim 2013’te ‘ilk el yazısı’ diye twitterdan paylaştı. ancak bu şarkı 2011’de facebooktan gönderildi. tazeler, akçıl’ın ‘el yazısı’ diye paylaştığı yazının kendine ait olduğunu söyledi.

  mahkeme, şarkıların facebook hesabından gönderildiği tarih ve bilgilerin gerçek olup olmadığını facebook türkiye temsilciliğine sordu. sanatçı murat boz da, dava açılınca baba serkan tazeler’e ”“sizin alacağınız intikam gülşen ve sinan akçıl’dan. daha sonra sıla! mahkemede ifade verirsem ifade de çetin yana olur zaten.” mesajını gönderdi.

  --- spoiler ---

  haberin devamı ve detayları için tıklayabilirsiniz
 • vaziyet alın buralar karışacak. ağa valla çaldınız falan da hiç mi aklınıza gelmedi arkanızda iz bırakmamak?
  http://www.muzikonair.com/…-sarkilarin-hepsi-benim/
 • ben de diyorum son zamanlarda neden bu pop şarkılar tekdüzeleşti? meğer tek adamdan çıkıyormuş hepsi. olaya gel.
 • bu kadar saçma şarkıyı insan yazdım demeye utanır, adam gitmiş dava açmış bi de.

  türk müziğine verdiğin zararlardan ötürü bizim sana dava açmamız gerekiyor.
 • çalarak ortaya koydukları buysa... aman yarabbim sen aklımı koru....... çikita muz dinleyerek sakinleşmeye ihtiyacım var.
 • hece olcusu ile yazip, iki kafiye patlatamiyor musunuz da gidip caliyorsunuz, ayip ya. gelsinler, ben onlara yazayim sarki sozu ama belese konmak yok.*
 • iyi de abi kendin yazsan ne kadar kötü olabilir ki? nakaratı sadece miş'li geçmiş zaman eki olan bi şarkı bugün ülkede popülerse bu şarkı sözü yazmak nasıl olur da bu kadar zor olabilir?
 • haberi yazan da liseli galiba. bi bok anlamadım. facebook'tan birileri bir şey gönderiyor anladığım kadarıyla.
 • atiyenin şarkısının shingeki no kyojin de çalması kadar ilginç değildir.

  geç gelen edit: sözlük bende bozuluyor. editlemeye çalışıp ekşi sözlük bekleniyor hatası alıyordum. bahsettiğim parça:

  https://www.youtube.com/…osmihjfvexrzjziojucs&t=196

  (bkz: aşkistan)

  shingeki no kyojinde takriben ilk 10 bölümün birinde çalıyor olması lazım. soundtrackinde var zaten.

  o sıralar atiyenin klibi televizyonlarda çok döndüğü için animeyi izlerken direk yakalamıştım.