şükela:  tümü | bugün
  • bugünlerde ikinci kitabı için kampa girmiş,aynı zamanda sabah gazetesinde fotoğrafçı/gazeteci olarak görev yapan bence ilginç bir kişi.
  • ikinci kitabına bana sırtını dönme adını koymuş
  • zaman zaman kadinlara, zaman zaman erkeklere ama daha çok kadinlara dokunduran bir kitap yazmis en son. *
    her ne kadar erkekler yüzde 90 aldatan taraf gibi gözükse de alin iste size aldatan kadinlar diye bir sürü örnek veriyor hikayeleriyle. hikayeler ne kadar gerçek, bu insanlar ne kadar onun arkadasi bilemem ama kitabin rahatsiz edici bir tarafi oldugu kesin.
    bir bayan olarak oha bu kadar da seyi nasil biliyor diyorsunuz. bir yandan da yok ya ben bunlari yapiyorsam orospu mu oluyorum yani diye sinirleniyorsunuz. bir de öyle garip ve sivri alintilar yapmis ki, sanki alin ben bunlari açikça söyleyemiyorum ama zamaninda birileri söylemis iste der gibi bir tavir içinde.
    mesela benim en çok dikkatimi çeken balzacin lafi oldu:
    kadinlar kiçlarini gönüllerinden önce açar.
    daha bir sürü örnek var bu sekilde ama akilda belki de en çok kalani bu.
    özetle, takip edilesi yazar.
  • dilek onder'in erkek versiyonu. ben kadinlari, kadin-erkek iliskilerini yedim bitirdim havalari cok sinir bozucudur.
  • yeni çağın homongolosu.
  • sabah gazetesi yazarı. tip olarak oded fehr ile enteresan bir benzerllik taşıyor.

http://www.imdb.com/name/nm0004912/
  • kadın erkek ilişkilerini irdelerken nasıl bu kadar objektif olduğunu şaştığım ilişki gurusu. bir erkek olarak yeri geldiğinde erkekleri yerden yere vuran, yeri geldiğinde bir kadın kadar hassas düşünüp yorum yapabilen, sürekli bir tarafı suçlamayan köşe yazarı.
  • takip etmediğim köşe yazarı. ama bugünkü "bekarlık sultanlık mıdır" başlıklı yazısı dikkatimi çekmeyecek gibi değildi.

başlarda objektif bir havası var gibi görünen yazının sonlarına doğru şöyle buyurmuş: "... her bi şeyden etkilenen bekar kızcağızlara diyorum ki, yalnız yaşamak aynaları olmayan bir eve benzer. unutmayın ki bekar bir kadının güvenebileceği, gece saat ikide yardım isteyebileceği bir erkek yoktur. bu kadınlar, gecenin iki sularında kendisini görmeye gelen bir erkeğin, kendisiyle seks yapmak için geldiğini de bilir. bu gerçeği bildikleri için de onlar şöyle dile gelir: koca gibi yar olmaz/kadın kocasız olmaz/kocasız kadının hali/oynaşan kediler gibi şen olmaz."

yalnız yaşayan bir kadın olarak sayesinde evimin neye benzediğini, kimi saat kaçta arayıp arayamadığımı ve gelen gidenin amacının ne olduğunu, sonra da acizliğimden nasıl bir türkü tutturduğumu öğrenmiş oldum. süper tespit adamıymış kendisi. tebrik ederim.