şükela:  tümü | bugün
285 entry daha
  • "kendi egosunu tatmin etmek için ilgi çekmeye çalışmıyor." arkadaşa kesinlikle katılıyorum. sinan canan, ego problemi olmayan nadir bilim insanlarından birisidir.
  • adam hakkında ateist ama korkudan söyleyemiyor diyen var çok ilginç. kim facebook gruplarında tartışıp 2 saat bide üstüne o sorulara cevap verir inanmasa allah aşkına? youtube kanalını açıp bakabilirsiniz.adam nasıl sevdiyse hocayı kendi kafasında ateist bellemiş .

çok kral ve temiz bir insan. oytun erbaşla ilgili ön görüleri malesef doğru çıktı.
  • öncelikle çok iyi bir insandır; yardımsever, âdil, saygılı, gönül sahibi ve uğraştığı konularda da meraklı bir insandır. bilgisini diğer insanlarla paylaşmayı çok sever, çok iyi niyetlidir, çevresinde daima pozitif bir farkındalık yaratmaya çalışır ki bu da takdire şayandır. 10 numara insan, net!

fakat kendisinde ilginç bulduğum bazı şeyler de yok değildir, meselâ; said nursi hayranlığı, ayrıca bulunduğu üniversitenin rektörünün de said nursi'yi ''keşfedilmemiş bir hazine olarak'' addetmesi, atatürk hakkında pek bir şey yazıp söylememesi (en azından ben hiç denk gelmedim), atatürk'e sempati duyanlarla olduğu kadar duymayanlarla da (örn. (bkz: eyüp gökhan özekin), (bkz: hakan albayrak), (bkz: erem şentürk), kısmen (bkz: murat menteş) vs.) arasının gâyet iyi olması, konusunda sıradışı biri olmamasına ve çok ciddi parlak bir akademik kariyere sahip olmamasına rağmen neredeyse her gün bir televizyonda boy göstermesi (insanlara zor bir alan olan nörolojiyi 'herkesin anlayabileceği türden anlatmaya çalışması'ndan dolayı tercih ediliyor olabilir muhtemelen de, o zaman da işin ticâri boyutu ister istemez insanın aklına gelmiyor değil yâni güçlü bir ticâri zekâsı da var gibi gözüküyor hocanın, ama tabii bu kimseyi ilgilendirmez o ayrı konu, bana garip geliyor sadece).

bir de alçakgönüllülükle kibri aynı anda barındırabiliyor bazen. bu da ilginç.

müziğe olan hayranlığı olsun, instagramdaki güzel içerikli canlı yayınları olsun, sosyal medyada elinden geldiğince insanlara faydalı olmaya çalışması olsun, yazdığı kitaplar olsun güzel şeyler gerçekten. seviyorum kendisini.
2 entry daha