• yahu biz nasıl bir cenderenin içine düştük?

adam chp üyesi ve kurultay delegesi deniyor. annesi chp ilçe başkanlığı yapmış deniyor. bu adam akp hukuksuzluklarının göbeğinde yer alan isimlerden birine "harçlık" karşılığında danışmanlık yapıyor, tweetlerini yazıyor. bu süreçte de bu adamın ihale takibi yaptığına, bakanlara ve yetkili kişilere ricacı olarak iş adamlarına ihale aldırıp buradan milyon dolar rüşvetler aldığına bizzat tanık oluyor, öğrencisi olan hakimlere baskı yaparak yargı kararlarını etkilediğine tanık oluyor, uyuşturucu baronundan serbest bırakılması karşılığında "50-100 milyon dolar para aldığını bana söylemişti ama az bile söylemiştir." diyor.

ve bütün bu yıllar süren süreç içerisinde çıkıp da "ey ahali, burhan kuzu denilen bu adam akp'li şu şu üst düzey isimlerle birlikte suç işliyor!" demiyor. ne zaman ki sedat peker kendisini twitter'da patlatıyor, o zaman konuşmaya başlıyor, hatta utanmadan "ben bunları anlatmazdım, vefalı bir insanım ama adım geçince konuşmak zorunda kaldım." diyor. evet tekrar yazıyorum. bu adam chp kurultay delegesi.

şaban sevinç denen adam da utanmadan kendisini aklamaya çalışıyor. hatta yorumlarda chp'li olup da akp'li burhan kuzu'ya danışmanlık yapmasının yanlışlığını dile getiren birini "gerizekalı chp'lilerden olmakla" suçluyor.

siyaseti, medyası ver her şeyiyle yerin dibine batmış bir ülke burası. iktidarı da muhalefeti de aynı pisliğin içinde.

namert bir tane olsa savaşalım. ama her yerdeler. bağırmak, ağlamak istiyorum artık.
  • sedat peker'in attığı tweetlerde burhan kuzu'dan para sızdırdığını iddia ettiği chp'li kişi. kendisi chp üyesi ve kurultay delegesiymiş. peker'in iddialarına göre bu paraları oda tv'ye burhan kuzu'nun bazı kadınlarla ilişkileri ile ilgili yapacağı haberleri yapmamalarını istemek için vermek üzere istemiş.

peker'in tweetleri üzerine kendisi bizim tv yayınına bağlanarak şaban sevinç ile konuştu ve burhan kuzu'dan oda tv'de çıkacak haberleri engellemek üzere para istediği iddiasını reddetti ancak burhan kuzu ile olan samimiyetini kabul etti. 2014 yılında genç bakış programında tanıştıklarını, daha sonra samimi olduklarını ve kendisiyle sık sık görüşmeye başladığını söyledi.

ağır muhalif olduğunu iddia eden ve öyle davranan birinin burhan kuzu gibi akp'nin en kilit isimlerinden olan ve ülkeyi adım adım yıkıma götüren cumhurbaşkanlığı sisteminin mimarı olduğunu iddia eden biriyle böyle yakın bir ilişkiyi hangi mide ile kurabildiği tartışmasını bir kenara bırakıyorum. yorum katmadan bizim tv'de dile getirdiği iddiaları yazacağım.

burhan kuzu ile 2014 yılında genç bakış programında tanıştıktan sonra görüşmeye başladıklarını, burhan kuzu'nun konuşmalarını hazırlamada ve tweetlerini atmakta kendisine yardım ettiğini ve sık sık görüştüklerini söyledi.

15 temmuz darbe girişimi sonrası darbeye tiyatro diyen tweeti yüzünden gözaltına alındığını, annesinin burhan kuzu'yu arayarak yardım istediğini. burhan kuzu'nun da devreye girerek kendisinin serbest bırakılmasını sağladığını söyledi.

burhan kuzu'nun covid olduğunu sakladığını, kendisi ile ölmeden 2 gün önce görüştüğünü ve burhan kuzu'nun son tweeti olan kandil kutlaması tweetini kendisinin attığını, o sırada burhan kuzu'nun hastanede olduğunu söyledi.

gelelim daha büyük iddialarına;

burhan kuzu'yu başlarda sadece anayasa profesörü bir hoca sandığını ama kendisinin ciddi anlamda iş dünyasının içinde ihale takibi yapan birisi olduğuna tanık olduğunu söyledi. akp'deki nüfuzunu kullanarak ihalelerin istediği kişilere verilmesi konusunda yardımcı olduğunu, bunun karşılığında da ihaleyi alan iş adamlarından paralar aldığını söyledi. (burhan kuzu'nun çok cimri olduğunu, kendisine yaptığı danışmanlık ve tweetlerini atması karşılığında en fazla ayda 2000-3000tl verdiğini söyledi.)

ayrıca anayasa profesörü bir hoca olduğu için görevde olan birçok hakim ve savcının kendisinin öğrencisi olduğunu, bu hakimlerden aracılık yaptığı bazı davaların kararlarıyla ilgili ricalarda bulunduğunu söyledi. ("şu davanın kararı şu şu kişinin istediği doğrultuda çıksa iyi olur, kendisi yakınımızdır." gibilerinden)

uyuşturucu baronu naci zindaşti'nin tahliye edilmesi ve türk vatandaşlığına geçirilme çabaları doğrultusunda tahliye eden hakimin 10 milyon dolar, burhan kuzu'nun ise daha fazlasını aldığını söyledi. kendisine aldığı paranın miktarını bizzat burhan kuzu'nun söylediğini, ama gerçekte aldığından az söylediğini düşündüğünü söyledi. (şaban sevinç rakam telaffuz etmesi konusunda bastırınca da "ben diyeyim 50 siz diyin 100 milyon dolar" dedi.)

ihalelerin dağıtımı konusunda burhan kuzu'nun dönemin hazine bakanı berat albayrak'tan telefonla ricalarda bulunduğuna bizzat tanık olduğunu söyledi. iddasına göre büyük bankalardan bazı iş adamlarının büyük krediler almasına yardımcı olunması konusunda da berat albayrak'tan destek istemiş.

aynı zamanda farklı konularda fuat oktay, süleyman soylu ve mustafa şentop ile de konuşmalarına ve onlardan da çeşitli taleplerde bulunulduğuna tanık olduğunu ya da burhan kuzu'nun kendisine anlattığını söyledi.

burhan kuzu'nun naci zindaşti ile ilişki kurduğunda onun bir uyuşturucu baronu olduğunu bilmediğini, sonrasında çok pişman olduğunu ve sürekli "nereden girdim bu işe" dediğini söyledi. hatta sedat peker'in binali yıldırım'ın oğlu erkam yıldırım'ın venezuella ziyaretleri üzerine iddialarından 1 yıl önce burhan kuzu'nun kendisine "binali yıldırım'ın oğlu venezuella'da neler yapıyor kimse onu konuşmuyor, herkes beni ve zindaşti'yi konuşuyor" diye dert yandığını söyledi.

zindaşti olayı ortaya çıktıktan sonra akp çevrelerinde dışlandığını ve telefonlarına çıkılmamaya başladığını söyledi.

burhan kuzu'nun ölümünün şaibeli olduğunu, "pazartesi günü taburcu olacağım, iyileşiyorum." dedikten sonra cumartesi günü aniden öldüğünü söyledi. (burhan kuzu sağlık bakanı fahrettin koca'nın hastanesinde ölmüş. sanırım mega medipol dedi.)
  • 10 sene sonra chpden şutlanınca ak partiden van belediye başkanı adayı olacak izlenimi veren kişi
  • kendisi geleceğin korkmaz karacasıdır.
  • kolpaçinodaki " kim ulan bu sıyırma" repliğine cuk oturabilecek bir adam. bu nasıl bir şey lan herif bir orada bir burada , bunlar ne biçim bir şey ya

danışman sıfatı altında bu cirit atan herifler canına okumuş ortalığın, bu herifin halk tv de programları da varmış ama burhan kuzu olacak - hadi küfür etmeyeyim - kişiden para sızdıran danışmanlığını yapan

kurtuluş savaşına vurgu yapılıyor ama o zaman düşman belliydi, şimdi ki lavuklar bambaşka amına koyayım muharrem incenin listesinde de gözüküyor resmen şeytan ayrıntıda gizli olayı

bele vaziyyetin içine soxum yangın bitiyor başka bir şey çıkıyor ne kötü durumlar ya şu sıfatına sıçtığımın herifine bak ya çok içerliyorum çok sinirleniyorum gerçekten çok ...

edit: şaban sevinç midir nedir daha sövmeyeyim onun youtube kanalında anlattıklarını sonuna kadar sinirlenmeden dinleyebilen bordo berelidir çok net söylüyorum, " öğrenciydim tweet atıyordum burhan kuzu kafasına göre işte bana 2 bin lira 3 bin lira harçlık veriyordu kadrolu çalışanı değildim yani " dedi kapadım , kaainatın sırrını verse ondan sonra kapadım yok yoksa bilgisayardan videoya girmeye kalkışacaktım bayağa adanada kamyonetin üstüne 3. kattan atlar gibi girmeye kalkacaktım

işimiz çok zor çok çok zor bu nasıl bir şey bu nasıl kelime bulamıyorum bu nasıl bir öz güven allahım yarabbim bunlar nasıl ya bırak

ya ben lan neyse bir şey demiyorum !
  • burayı rezerve ediyorum. 10 sene sonra satıp kendime yat almayı planlıyorum.
  • ilk entryler pek bir umutlu olsa da bomboş bir politikacı izlenimi doğurmaktadır. bir de twitter sayfasında kapak fotoğrafı olarak çıktığı programda hakkında yazılanları koymuş. ya çok ergen ya da bomboş. bu açıdan bakıldığında istediği partiden kolayca milletvekili olabilir.

bir de yılmaz özdil, uğur dündar tipi ulusalcı izlenimi vermekte bana. evlerden ırak.
  • sedat peker haklı zannımca, ülkeyi yeniden kurmamız gerekecek. kimler kimlerle beraber...
    adam hala chp üyesiyim diyor. kardeş sen şimdi youtube'da her şeyi ötsen ne olur. adam iddia edilen işleri yaparken sadece dinlemişsin...
  • biraz daha yıldızı parlasaydı, savcı sayan gibi akp'ye geçip ballı bir kadro kapabilirdi, ancak sedat peker yıldızını erken söndürdü.
  • bizim tv yayınında şaban sevinçe inanılmaz itiraflarda bulunmuş şahıs. link

sedat peker gibi, sevmediğimiz halde aydınlattığı için ağzının içine bakacağız sanırım.
hesabın var mı? giriş yap