şükela:  tümü | bugün
 • bu başlıkta yer alan içeriklere ankara 5. sulh ceza hakimliği'nin 30/11/2016 tarihli ve 2016/6246 d. iş sayılı kararı uyarınca erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • şaka gibi olaydır efendim. hiç olur mu öyle şey(!)

  sözlük yönetimine selamlar.
 • ooo sansür alamam bi dal...
 • sansar, sansargiller (mustelidae) familyasından martes cinsini oluşturan hepçil hayvanların ortak adıdır.

  özellikleri

  kediyi andıran uzun ve ince bir vücudu, uzun ve bol tüylü kuyruğu vardır. boyları 40–50 cm, ağırlıkları 2 kg civarındadır. boyunlarında beyaz renkte çatal şeklini andıran tüyler olan sansarlar, parlak koyu kahve rengindedir. geceleri ava çıkar. kemirme huylarından ötürü, çevreye zarar verebilir, sıkıştırıldıklarında, tehlikeli olabilirler.

  beslenme
  gündüzleri uyuyup geceleri avlanan sansarlar, çift olarak avlanan hayvanlardır. kemirgenler, sürüngenler, tavuklar, yumurta, meyve ve kuşlar temel besinleridir.

  yetim sansar yavrularının beslenmesinde; ne yiyeceğine karar vermek için hayvanın ağırlığı ölçülür ve kaç haftalık olduğuna bakılır. halen süt içen bir yavru dönemindeyse; özel bir mama hazırlanır (1 yumurta, 10ml sıvı süt kremasıyla karıştırılır ve laktozsuz sütle 125ml'ye tamamlanır, kullanılacak kadar mama benmari usulü ısıtılır ve enjektör yardımıyla yedirilir. mamada var olan laktozun tam sindirilmesi için ılıtılmış kefir verilir.) sütten kesilmiş ise hills a/d mama ve kefir birlikte verilir. burun yapılarından dolayı sıvı mamayı kaptan yiyemezler, mamanın biraz katı veya krema yapısında olması gereklidir. sıvı bir yiyecek verilecekse enjektörle içirilmelidir. vitamin ve kalsiyum takviyesi yapılmalıdır.

  üreme
  çiftleşme dönemleri haziran-ağustos ayları arasında olup, mart-nisan arasında 2 ile 4 yavru yaparlar.

  kaynak: vikipedi
 • genç bir kadının mini etekli ve mayolu fotoğraflarını bir facebook grubunda paylaşan terbiyesizin sanık olması durumudur.

  ilgili haber:
  http://www.insanhaber.com/…ta-taciz-mesajlari-51807