şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'nin ne tür cahiller tarafından yönetildiğini çok güzel anlatmış genç akademisyen.

  https://www.youtube.com/watch?v=j_caevz-snc

  (bkz: cambridge'de görev yapan türk akademisyenin sitemi)

  edit: sinan küfeoğlu'nun youtube üzerinden yaptığı açıklama:

  güzel mesajlarınız için teşekkür ederim. aslında bizim niyetimiz mahalli olarak yetkili kişilere ulaşmaktı. video çekilmesini hiç istemedim, sadece bir sayfa röportaj verelim dedim ama gazeteci büyüğüm çok ısrar etti. ben de onu kıramadım. bunun bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştik. ne yazık ki arkadaşlık isteklerinizi kabul edemeyeceğim. üzgünüm. gelen maillere de teker teker cevap vermeye çalışacağım ama bu aralar işler çok yoğun. bir iki şeye cevap vermek istiyorum: 1. asla iyi bir akademisyen olduğumu iddia etmedim. sıradan bir elektrik mühendisiyim. iyi bir gözlemci olduğumu düşünüyorum. 2. bilimadamı değilim, sadece araştırmacıyım. yaptığımız işler de öyle atomu parçalamak filan değil. diğer çoğu akademisyenin yaptığı gibi excel de grafik çiziyoruz. 3. ülkemizde çok değerli hocalarımız var. memur zihniyeti derken onları asla kastetmedim. kimleri kastettiğim az çok belli.4. türkiye ve türk milleti için çalışmaya devam edeceğim.?
 • türkiye'den hala umudunu kesmemiş akademisyen, ah garibim, ah güzel insan... o kadar uğraşmış etmiş hep başarısız olmuş, hep başarısız olmaya zorlanmış... kelimeler kifayetsiz..
 • #69752710

  söyledikleriyle alakası olmayan ve söylediği şeylerin birçoğu yalan olan akademisyen
 • avrupa'da bulunması şahsı ve enerji bilimi için bir şanstır.
 • boş versin enerjiyi falan dediğim akademisyendir. cihat eğitimini tamamlamış mı? asıl önemli olan bu.
 • bu ülke politikacılarından,devlet kurumunun kat görevlisine kadar vizyonsuz,günü kurtarma peşinde,orta çağdan kalma zihniyetler tarafınca dolu boşverin hocam.kendi hayatınıza bakın kendinizi yıpratmanıza gerek yok.çünkü zihniyet aynı kaldıkça ne değişir.
 • verdiği röportaj ile içler acısı halimizi gözler önüne seren değerli ve idealist bir akademisyen. hala bir siyasetçinin çıkıp "bu adam fetöcü devletimizi ve başındaki kişileri ilgisizlik ve iş bilmezlik ile suçlayıp halk önünde küçük düşürüyor" demesini bekliyorum. ilk kimin söyleyeceği konusunda benim favorim içişleri bakanı süleyman soylu.
 • sayın bakanımız sayın vekilimiz diyen vatandaş röportaj boyunca insanı kanser etmiştir. bırakın kardeşim hizipçiliği.

  adam aramış, mail atmış, yalvarmış resmen. bayburt üniversitesi'nin rektörü bile randevu vermeyi çok görmüş.

  sinan kardeşim, belki benden küçüksün ama bir gün olur da denk gelirsek elini öperim.
 • anlattıkları çerçevesinde "ben mi kurtaracağım lan memleketi" zihniyetinden uzak, idealist ve faydalanılması gereken akademisyen.
  zamanı geldiğinde çomar duble yolların yenmeyecek bir şey olduğunu anlayacak.
 • cem seymen ile el ele verip kurtarırsınız siz bizi, umutluyum. ara ara çıkıp konuşmasını istediğim kişi.