11739 entry daha
  • iyi parti teşkilatlarını gezmesi, meral akşener'in buna ses çıkarmaması:
    1-oğan'ın bahçeli sonrası mhp başkanlığına hazırlandığını,
    2-akşener'in en iyi ihtimalle kendi teşkilatına sahip çıkamadığını, en kötü ihtimalleyse oğanla anlaştığını gösterir.

bunların herhangi biri bilgi değil, tamamen benim kanıtsız düşüncem, çıkarımım. yine benim düşünceme göre her 2 durumda da ülkücülerin bir kesimi en az birine desteğini arttırarak devam ettirir. u çeken mhp ve liderinin oy oranları ortada...liderin ne yaptğını önemsemeden logoya oy atan kesim çok fazla o cenahta.
  • gökhan zan'a altı üstü tip hatay büyükşehir belediye adaylığından çekilmemesi için 5 milyon dolar verilebilen bir siyasi ortamda..

helal olsun koçuma, aldığı onmilyonlarca dolara..

düşünüyorum da ben de olsam aynısını yapardım.. 22 yıldır çoğunluğu recep tayyip erdoğan'a oy veren aptal bir halk kitlesini zaten kimse kurtaramaz, en azından kendi yedi ceddini kurtardı..
  • roma centauru arkadaşımızın entry'si hakkında kişisel tahminim;
    iyi parti ve zafer tabanından oy alabilecek aynı zamanda cumhur ittifakı'na yeni kan taşıyabilecek sinan oğan'a yeni bir parti kurdurma hazırlığı olabilir.
    cumhur ittifakı'na yeni bir destekçi şart. önümüzdeki seçim şu halde girerlerse +51'i bulamazlar.
    %41'e de ne muhalefet ne de bahçeli sıcak bakmıyor. bu ellerindeki gücü erdoğan'a teslim etmek olur.
    akp ya iyi veya zafer'i cumhur'a katılmaya ikna edecek veya onlardan oy alıp kendilerine destek olacak birininin parti kurmasına destek olacak.
    2028'te milliyetçiler iktidar olacak, diyen oğan bu iş için uygun. o iktidarı erdoğan ile kurmak onu rahatsız etmez.
  • kendi siyasi kariyeri için doğru tarafı seçmiş siyasetçi.

erdoğan'ın kazanmak için oğan'a ihtiyacı mı vardı? yoo.
    oğan, %60'a %40 dengesi üzerinden bir seçim yaptı ve bu 2028 için büyük bir avantaj tabi doğru adımları atacak olursa.

bak mesela özdağ'a. kemal'i destekledi ama chp kitlesinden 7-24 küfür yiyor. oğan ise tam tersi.

yani ilkesel değil ama pragmatist bir açıdan bakarsak evet oğan doğru ata oynadı.
hesabın var mı? giriş yap