şükela:  tümü | bugün
 • 30 ocak 1980 de gece duvar yazılamasına katılan ögrenci grubunun üyesi odtü ögrencisi. yazılama sırasında oradan gecmekte olan mhp li bakan cengiz gökçek in koruması süleyman ezendemir in kasıtlı olarak açtığı ateş sonucu ağır yaralanmış ve yine aynı koruma polisi tarafından makam arabasıyla 3 saat gezdirilerek kan kaybı sonucu hayatını kaybetmesi sağlanmış ve daha sonra cesedi hastaneye bırakılmıştır.
 • sovyetler birligi'nin afganistan'i isgalini protesto icin yapilan afisleme eylemi esnasinda oldurulmus yurtsever devrimci. tetige basan mhp'li bakanin korumasi, "en iyi solcu, olu solcu" diye dusunen kurtcuklardan biri olmali.
 • sinan süner'in öldürülmesini protesto etmek için bir gün sonra ankara ayrancı'da bir prosteto gösterisi düzenlenir ve gösteri sırasında olay çıkar:

  - olaya müdahale eden erlerden biri öldürülür (bkz: zekeriya önge)

  - bu eri öldürdüğü iddiasıyla bir gösterici tutuklanır ve ardından da yaşı büyültülerek idam edilir (bkz: erdal eren)

  - bu idamı, “erdal eren’in hesabını faşist cuntadan soralım!” yazan bir pankartı otobüs durağına asarak protesto eden 17 yaşındaki bir genç ise işkence edilerek öldürülür (bkz: ercan koca)

  sinan, erdal ve ercan ankara karşıyaka'da, zekeriya ise giresun çamoluk'ta yatıyor.
 • hali vakti yerindeyken, garibanın derdini kendine dert eden ve bu uğurda zalimce öldürülen insanlar için, en azından mücadele ederek daha yaşamaya değer bir ülke sağlayamadığımız için çok utanıyorum.