şükela:  tümü | bugün
  • hele bir de final haftasıysa ve hemen ardından tatile girildiyse, tadından yenmeyecek boşluktur, candır.
    (bkz: ukteydim doldum)
  • doldurulamayan boşluk..
    öğlen 12'ye kadar uyu, kalk iş güç olmasın..
    çalışmak iste, iş başvurusu yap, "almıyoruz canım öğrenciyi kısa zamanlı" diye geri çevril..
    haftaiçi sokağa çıkacak sebep olmasın..
    delir delir..
  • değerlendirmesini bilen için bulunmaz fırsattır.
    (bkz: staj)
    (bkz: kamp)
    (bkz: tatil)
    (bkz: bilgisayar oyunları)
  • saniyenin yüzde biri büyüklüğündedir. hemen uyumakla doldurulur.
    bu da zaten iki hafta sürer. yaz okulu başlar, sıkışık bir program oldugundan her hafta sınav olur, yaz okulu finallerinden sonra yine bir hafta yaşanır bu boşluk ama ilk boşlukta boş zamandan sıkılanlar bu sefer bezmiş bir şekilde bu boşlukların sonsuza gitmesini isterler, ama ne yazık ki o zaman da bu boşlugu doldurmayı okul kendine borç bilmiştir, güz dönemi başlar.
    sonuç: boşluk buldun mu boş bırak, o kendiliğinden zaten dolar.
    (bkz: ne dedim ben simdi)
  • izmir' de kordona giderek efendim sunset olur, baryum olur, popcorn vs. olur mis gibi deniz havasinda bira yudumlayip rahatca doldurulabilecek bosluk.
  • sonraları işten ayrılınca yaşanan boşluğa dönüşür, bir şey yapmalıyım bir şey yapmalıyım ne yapmalıyım diye dolandırır insani.
  • yoğunluktan sonra yaşanan boşluktur. önceki uğraşlar boş gelir. yeni uğraşlar bulunmaya çalışılır.
  • dolmayan boşluk. böyle karne günü gibi saçmalatır, aptalca bir gülümseme koyar yüzünüze. ama hep bir gergin bekleyiş olur, çünkü bünye anlamamıştır daha. ne zaman eğlence başlar o zaman kafaya dank eder.
  • okulu bitirecekler için, işe başlamadan önceki son boşluk olarak da adlandırılabilir.