• "hiç çalışamadım, zaten çok kötü geçti" diyen ibnelerden daha güvenilir olduğu gerçektir...
  • 25'lik stabilo seti ve pembe defteri vardır.
  • taktiği bilmiyor. oysa ki çok kötü geçti sınav ya kesin büte kaldım diyip 85 alması en azından dalga geçilmesini engelleyecektir ama arkadaşlarının vay yalancı bakışlarına maruz kalacaktır.
    en güzel "eehh, fena değil, zordu" diye orta karar yanıtlar vermek.
  • üniversitede ilk 3 sınavda yaşadığım olay. çok iyi geçen sınavlarım sonucunda 2 notum 47 diğeri de 39du.

zamanla hangi hocadan nasıl not alacağını öğrenebilirsen mezun dahi olabilirsin.
  • 0 alıcam diyip 3 gün ağlayıp, 90 alanını gördü bu gözler.
  • eğer liseliyse, ilk notuda hali hazırda 60 sa gerçekten iyi geçmiş sınavdır
  • bir de arkasından "hocam 60 puanı nereden kırdınız" diye espri yapar.
  • geçme ortalaması çan eğrisi sistemine göre belirlenen bir okulda okudum.
    bu okulda 100 alan çanı etkilemiyor, 99 alan da 01 alan da çanı etkiliyordu.

maliyet muhasebesi sınavına girdik. 2.dönem ve final sınavıydı.
    sonuçlar açıklandı. sınıf ortalaması 30. ben 100 almışım.
    bir arkadaşım vardı, kaç aldığımı sordu. söylemek istemedim ilk etapta. söylememekte ısrar edince anladı 100 aldığımı.
    ben kendisine sordum kaç aldığını.
    valla kanka tam 30 almışım. havalara uçtum sistemde notu 30 görünce.

diyince ne diyeceğimi sapıttım. müptezel misin olm sen? insan 30 aldığına sevinir mi? demişim çocuğa. baya bi gülüştük o esnada.

tabi bizim bölümdeki sığırların büyük bir çoğunluğu daha fifo&lifo ayrımını yapamadıklarından dolayı sonradan bana çok da manasız gelmedi bu sevinç.

şaka değil, 3 yıl boyunca 3 tane ders için sınava gelip gidenler vardı bu okula.

dersler : şirketler muhasebesi-maliyet muhasebesi-dönem sonu muhasebesi.

sınavlar : genelde hesap planlı bir dönemi içeriyor.

sonuç : adamlar geçemiyor.
  • aa bu benim lan dedirten ba$lık.
hesabın var mı? giriş yap