• sınav kağıdına yazdığı “sakın not yazmayın, kıracağım tek şey kalbiniz olmaz.” atağı ile hevesimizi kursağımızda bırakan idt hocasına selamlar. sayesinde dolduramadık şuraları.
  • alışkanlık haline getirilmediği sürece bazen işe yarayabiliyor.

kompozisyon sınavı olacağız. gerçekten aklıma hiçbir şeyin gelmediği bir kompozisyon konusuyla sınav yapıyor hoca; "beni anlamalısınız çünkü..." şeklinde bir cümlenin devamını getirmemizi istiyor. aklına ne gelirse artık. sınav boyunca bir şeyler türetmeye çalıştım fakat istediğim gibi olmadı, yazıp sildim sürekli. en sonunda; "hocam beni anlamalısınız çünkü aklıma hiçbir şey gelmiyor. inanın boş kağıt vermek istemezdim" yazdım ve kağıdımı verdim. bir beklentim de yoktu açıkçası. ismime 5 puan verse yeter dedim yani.

notlar açıklandığında da 70 aldığımı öğrendim. cevabımı çok beğenmiş ama bir daha böyle bir şey denersem 0 vereceğini söylemişti.
  • hazırlık sınıfında finalde yaptım bunu. hocam dedim böyleyken böyle oldu durumlar bu bende. uzun uzun yazdım ama ingilizce tabi ne sandınız amk.

sonra ne mi oldu.

büyük sürpriz oldu ve kaldım.

ailece şaşırdık tabi.

neyse.
  • din dersi sınavıydı bizden çok bilindik bir duayı okundugu gibi yazmamızı istemişti. o dönem aşırı sorgulama ve isyankar zamanlarım tabi güya tanrıya gönderme yaparak "seninle iletişim kırmamizin tek yolu bu duaları öğrenmekten geçiyor zannediyorlar" diye yazıp kağıdı boş verdim. tabi müslüman olmayan arkadaşların derslere girmediği ve 4 ya da 5 alarak geçtiği bir dönemde adam baba 0 verecek değil ya geçtim dersi. çekti biraz konuştuk ama ne konuştuk hatirlamiyorum iz bırakamamış demek ki.
  • almanca not yazmıştım.. doğru yazdım mı muhallak
  • bir öğrencim hayat kısa kuşlar uçuyor yazıp şu bilindik kolay martı çizimi yapmıştı.. ekstra puan vermedim galiba ama verebilirdim de çok sevimli:)
  • üniversite de çocuk edebiyatı dersinde yaptığım eylem. hocaya yarım sayfa yazmıştım, çocuk edebiyatina olan ilgimi bu dersi ne kadar çok sevdiğimi anlatmıştım. hoca da fazladan puan vermişti, sonradan konuştuk yazdıklarım hoşuna gitmiş.
  • ingilizce dersinde öğrencilerimizden birinin" hocam bir beş puan fazladan verin piliz" diye yazması.
  • eski anılarım depreşti şimdi. halan devam ediyor mu bilmiyorum ama edebiyat sınavlarında kompozisyon yazmamış beklenirdi. tabi ben o zamanlar sığ, bilgisiz , okumaktan aciz bir öğrenci idim. edebiyat kim ben kim aq. halan daha sevmem sevemem. neyse...

hocamız hep bir konu verir bende kafama göre birşeyler karalardim. hoca da her seferinde 70 üzeriden değerlendirme yapardı sınavı. en sonunda bir gün ahmetttt bu sınıfın patronu kim diye fırça atıp baya baya gömmüştü beni.

bende nasıl bir etki yarattı ise bir sonraki sınavda malûm kompozisyon yerine "sınıfın patronu olabilirsin ama sınav kağıdı benim istediğimi yazar çizerim yerinizi bilin" tarzı birşey yazmıştım.

sonuç : hiç puan alamadığım o kompozisyon sorusundan 30 puan almıştım. tâbi sınav sonucumda 30 idi. ve ben yinee fırça manyağı olmuştum :)

not : bu arada ex aşkım olur kendisi. arada sırada memlekette gördüğüm zaman halan daha taş gibi hatunsunuz diye takılıyorum kendisine :))

not ; sayesinde adam olduk. emeği çoktur bende. hakkını odeyemiyecegim kişilerden biridir. keşke her öğretmen sizin gibi olsa :((
  • hocaya şiir yazmışlar bile var hayatta
hesabın var mı? giriş yap